Jump to content

poziv na raspravu


think

Preporučene objave

molim za pomoć. prije 1.god i 11 mjeseci (kolovoz 2007.)imao sam prometnu nezgodu s još jednim sudionikom u kojem smo obojica krivi (ja za pretjecanje, a on za neuvjeravanje) za koju sam nekoliko mjeseci dobio kaznu od 2500kn (prekršajni nalog od suda) s pripadajućim troškovima itd...

 

na snazi je bio još stari prekršajni zakon i zspc. uložio sam prigovor na prekršajni nalog ps, te sam sada dobio poziv na glavnu raspravu za 30.06.2009., 1,5mjesec prije apsolutne zastare jer se još uvijek prema meni primjenjuje stari zakon.

 

zanima me, ako budem išao na glavnu raspravu i sud donese rješenje po kojem se ponovno kažnjavam, mogu li se poslije toga žaliti na Visoki prekršajni sud i tako odvesti predmet u zastaru jer stvarno ne mogu izdvojiti bilo koji iznos za platiti kaznu jer ne zarađujem dovoljno novaca??????

 

koliko sam upoznat u ovom slučaju će se primjenjivati stari zakon prema meni i tako mi omogućiti žalbu na visoki ps, ali opet nisam siguran, pa molim za pomoć????

 

hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Male su šanse za dovesti do zatare, sud postupa žurno. Zastara jest nakon 2 godine, ali ukoliko VPS potvrdi kaznu, ona je izvršna još 1 godinu, tj. do ljeta 2010. godine.

 

Međutim, malo se zapitajte da li Vam se isplati zastara. I presuda i zastara su mač sa dvije strane, od kojih jedna strana može biti korisna, a druga štetna.

 

Pođite kod svog osiguravatelja i kao stranka u postupku imate pravo uvida koji iznos je drugi vozač potraživao od osiguravajućeg društva i da li mu je isplaćen.

 

Ukoliko se radi o iznosu znatno većem od 3.000 kuna, a osiguranje za isplatu čeka pravomoćnu presudu, pametnije Vam je progutati i platiti (ili odležati) tu presudu - svakako pustiti je da postane pravomoćna, nakon čega Vaš osiguravatelj mora drugom vozaču isplatiti štetu. Postoji realna mogućnost da, ukoliko presuda izostane (zbog zastare i sl.) da Vas vlasnik drugog vozila tuži privatnom tužbom, a Vi se nerazumnim ponašanjem odrekli blagodati osiguranja vozila. Bježanjem od odgovornosti najviše profitira Vaš osiguravatelj.

 

Prikupite sve podatke pa dobro razmislite što Vam se isplati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na informacijama, no jš par kratkih pitanja.

 

postoji li mogućnost da mi sud smanji kaznu zbog olakotnih okolnosti kao što sam naveo, ne zarađujem dovoljno novca, jer visina kredita za stan i plaćanje djetetovog čuvanja (privatno jer nismo dobili vrtić) uzimaju mi 90% moje plaće, a živimo od suprugine plaće s kojom također teško podnosimo sve troškove koje imamo?

 

da li to mogu biti olakotne okolnosti i eventualno koliko bi mi mogla biti smanjena kazna ili to ovisi o sucu? znam da postoji i ublažena kazna međutim opet ne znam dovoljno.

 

hvala puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

think je napisao:

hvala na informacijama, no jš par kratkih pitanja.

 

postoji li mogućnost da mi sud smanji kaznu zbog olakotnih okolnosti kao što sam naveo, ne zarađujem dovoljno novca, jer visina kredita za stan i plaćanje djetetovog čuvanja (privatno jer nismo dobili vrtić) uzimaju mi 90% moje plaće, a živimo od suprugine plaće s kojom također teško podnosimo sve troškove koje imamo?

 

da li to mogu biti olakotne okolnosti i eventualno koliko bi mi mogla biti smanjena kazna ili to ovisi o sucu? znam da postoji i ublažena kazna međutim opet ne znam dovoljno.

 

hvala puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija