Jump to content

tumačenje vlasništva sa osnova "prava služnosti doživotnog uživanja"


xoxococo

Preporučene objave

Poštovani,

 

molim Vas za tumačenje vlasništva, suprug i ja smo kupili nekretninu i pravo vlasništva uknjiženo je u korist naše firme (u vlasničkom listu) za cijelo.

Transakciju kupnje obavio je moj suprug, tako da sve do danas nisam imala uvida u izvadak iz zemljišnih knjiga. Ono što mi je nejasno sa izvatka je sljedeće: na teretnom listu uknjiženo je, cit., "pravo služnosti doživotnog uživanja na č. zemlje XXX u korist" prijašnje vlasnice nekretnine. Pri tomu se to odnosi na česticu na kojoj je evidentirana kuća s dvorištem, koja je na izvatku upisana na popisnom listu (također, evidentirana je i u kupoprodajnom ugovoru).

Zanima me da li knjižna stavka sa teretnog lista osporava vlasništvo firme nad kućom?

Molim Vas za pomoć.

Unaprijed zahvalni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nekretninom možete dalje raspolagati, ali opterećenu pravom služnosti. Osoba koja je u vlasničkom listu navedena kao ovlaštenik prava služnosti to svoje prava zadržava, a ne nameću joj se nikakve obveze, poput zaloga i sl.

Pitanje je samo hoće li banka prihvatiti kao zalog nekretninu koja na sebi ima terete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija