Jump to content

Kakva su prava djeteta na stan


arza

Preporučene objave

Postovani, rastavila sam se prije 2 g., te imam jedno dijete.Moj bivsi suprug je od MORH-a dobio stan koji je otplacivan u braku. Prije godinu dana sam doznala da je on taj stan prodao svojoj tadasnjoj ljubavnici,a danasnjoj zeni,dok smo mi jos bili u braku,jer sam ja prije pokretanja rastave trazila da pola stana pripise na dijete. Zanima me kakva prava ima nase dijete,s obzirom da je stan prodan u braku bez mog znanja? I kako se uopce mogao prodati stan nad kojim RH-MORH ima hipotekarno vlasnistvo. Cula sam da je to navodno sve izvedeno na rok od 3 g., kao nakon 3 g. on ce njoj vratiti novce (100000 EUR),a ona ponovno stan vratiti na njegovo ime. Ima li smisla da sudski potrazujem nesto u ime svog djeteta, dio novaca koje je on dobio od tog stana ili bilo sto, isplatili se to uopce, ili je to rupa bez dna? Bivsi je u meduvremenu kupio jos jedan stan.

Molila bih za pomoc ako se netko moze dati neki savjet. Napominjem da meni osobno do tog stana nije, ali zelim znati kakva su prava mog sina s obzirom da i alimentaciju jedva uplacuje od 1000 Kn iako ima placu od 7000 Kn.

Zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

Sve što je stečeno u braku iz rada spada u bračnu stečevinu .

Bračni drugovi imaju pravo na podjelu bračne stečevine prije razvoda braka u toku braka i poslije razvoda .

Pravo potraživanja bračne stečevine imate Vi .

Vaš slučaj nije precizno prikazan .Ako je Vaš suprug sklopio ugovor o prodaji stana da bi izbjegao svoju obvezu prema Vama tada je to fiktivni pravni posao koji se da pobijati u parnici.

Potrebno je vidjeti u slučaju da je došlo do diobe bračne stečevine i Vi ste pristali na takovu diobu tada je to gotova stvar ,i Vi nemate što potraživati u ime djeteta.

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je stan dobio kad ste bili u braku i isti je otplaćivan u braku tada je stan bračna stečevina.

bez obzira što je stan gruntovno bio upisan na vašeg bivšeg i vi ste vlasnik 1/2 istog stana (bivši 1/2)

tražite poništenje kupoprodajnog ugovora(povreda bračne stečevine) zato što bivši nije kogao i smio prodati i vaš dio stana,bez vašeg odobrenja.

a iz navedenog je očito da je kupoprodajni ugovor fiktivan a sa ciljem da ne potražujete bračnu stečevinu.

kad dobijete 1/2 stana svoj dio možete prepisati djetetu.

iz stana koji je bračna srečevina ,po razvodu braka,iseljava se roditelj kojem nije dodjeljeno djete na skrb(stav Vs).

djeca nemaju nikakva prava na stan dok su roditelji koji su vlasnici stana živi.

 

ako je alimentacija određena sudskom odlukom ,bivši ispunjava svoju zakonsku obvazu ali s obzirom da je kupio novi stan ,ima novaca,možete tražiti povečanje alimentacije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

očito je da nije htio dijeliti stan kao bračnu stečevinu,jer je i svoje auto koje je otplačivano u braku prodao prije pokretanja razvoda, a na sudu prikazao na plaći neki kredit za koji ja uopće neznam ni kad ni za što ga je podigao,a sve kako bi alimentacija bila manja. Samo je naglasio kako moje auto stečeno u braku nećemo dijeliti, kao htio je ispast fin, a stan prodao u braku bez mog znanja.

Mene zanima u kojem roku nakon rastave braka ja mogu potraživat diobu bračne stečevine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me ima li ikakve nade da uspijem pobiti taj kupoprodajni ugovor s obzirom da je stan vec uknjizen na njegovu novu zenu i hoce li proci to da se njih dvoje izbaci iz tog stana?

Ja u tom stanu vise nikad ne bih mogla zivjeti, ali zelim da moj sin ima dio tog stana, u novcu ili kvadraturi uopce nije bitno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sin nema nikakvih prava na stan

ali vi pokrenite tužbu za poništenje kupoprodajnog ugovora za stan .

po podnošenju tužbe spor zabilježiti u gruntovnici na vlasničkom listu i to bez upozorenja za podizanje tužbe i upis spora da nebi došlo do nove prodaje stana.

 

smatram da bi bilo poželjno angažirati odvjetnika za pisanje tužbe.

tražiti i podjelu bračne stečevine bez obzira što je auto prodan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija