Jump to content

pomozite mi -završetak pripravničkog staža - rada na određeno vrijeme ??


Neschka

Preporučene objave

Poštovani!

30.09.2009. završava mi rad na određeno vrijeme-pripravnički staž od 9 mj.(všs-inženjer). Odrađivala sam ga sam ga u tek privatiziranom poduzeću , koje je sada u poteškoćama i namjeravaju se riješiti viška zaposlenih-navodno to bi prvi trebali biti radnici na ugovoru. Uz ugovor sam dobila i plan i program osposobljavanja te uvjet direktora, da se 15 dana prije isteka izvjesti uprava o uspješnosti obuke, što je moj mentor i uradio , pozitivno u odnosu na mene.Danas (29.9.)rečeno mi je u kadrovskom da ne znaju da li će uopće produžavati dalje ugovore na određeno(produžavali su im za mjesec dana),te da se to odnosi i na mene.Kakva su moja prava?

 

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zar mi nitko ne zna odgovoriti? Da pojasnim situaciju. Dodjeljen mi je mentor druge struke od moje, promijenio se direktor a i firma se prodaje.Ja sam bila došla na upražnjeno radno mijesto, a kako stvari stoje, od Zavoda neću dobiti ni kune , jer ispada da pored pozitivne preporuke mentora oni me neće dalje zaposliti,pa ispada da ipak nisam zadovoljila kao pripravnik. Zar ne postoji u radnom pravu ikakav propis koji me štiti?? :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo i nastavak ,pa ako mi koji uvaženi pravnik može reći da li je ovo ustaljena praksa.

Danas sam primila telegram koji je imao jučerašnji datum 30.06. u ime firme,a poslan je iz Zagreba- napominjem da je sjedište naše firme u okolini Splita :

 

POŠTOVANI ,OVIM PUTEM VAS OBAVJEŠTAVAMO DA VAŠ UGOVOR O RADU NA ODREĐENO VRIJEME ISTJEČE 30. LIPNJA 2009 GODINE TE VIŠE NE POSTOJI POTREBA ZA VAŠIM DALJNJIM RADOM,DAKLE VAŠ UGOVOR O RADU NEĆE BITI PRODUŽEN TE VAS POZIVAMO DA SE JAVITE U KADROVSKU SLUŽBU RADI REGULIRANJA DOKUMENATA.

 

FIRMA SPLIT

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neschka je napisao:

Evo i nastavak ,pa ako mi koji uvaženi pravnik može reći da li je ovo ustaljena praksa.

Danas sam primila telegram koji je imao jučerašnji datum 30.06. u ime firme,a poslan je iz Zagreba- napominjem da je sjedište naše firme u okolini Splita :

 

POŠTOVANI ,OVIM PUTEM VAS OBAVJEŠTAVAMO DA VAŠ UGOVOR O RADU NA ODREĐENO VRIJEME ISTJEČE 30. LIPNJA 2009 GODINE TE VIŠE NE POSTOJI POTREBA ZA VAŠIM DALJNJIM RADOM,DAKLE VAŠ UGOVOR O RADU NEĆE BITI PRODUŽEN TE VAS POZIVAMO DA SE JAVITE U KADROVSKU SLUŽBU RADI REGULIRANJA DOKUMENATA.

 

FIRMA SPLIT

 

Evo i jutrošnji nastavak - došlo je sad i preporučeno pismo sa potpisom šefice kadrovskog,pečatom i kopijom e-maila direktora poslano sa blackberrya! Isti sadržaj a ja nisam radila na određeno, nego sam bila pripravnik za određeno radno mjesto,koje nije ukinuto. Po svemu ispada da sa Zavoda neću dobiti ni kunu jer nisam zadovoljila kao pripravnik!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Hvala na odgovoru!U međuvremenu,bila sam pozvana u firmu da se razdužim.Tom prilikom mi je rečeno da su mi otvorili neiskorišteni godišnji odmor (ništa nisam znala niti potpisala) koji će trajati do 7.8., te da taj dan dođem po radničku knjižicu.Znači ja sam fiktivno djelatnica još mjesec dana ,ugovor je istekao,a za novi mi je rečeno (od strane direktora)da mi ga jednostavno ne može ponuditi dok je firma bez proizvodnje,ne smije,da to nije po zakonu,i nema izbora.Doveli su me u neugodnu situaciju,kad sam se već psihički pripremila da sam nezaposlena,da se uludo nadam da će se moja situacija okrenuti na pozitivno.Što sada?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija