Jump to content

Zabrana upravljanaj vozilom 3mj.


Dudek

Preporučene objave

Pozdrav,

 

molim pomoć,

 

Danas sam dobio obavijest od MUP-a RH da me obavještavaju o zabrani upravljanjem motornim vozilom B kategorije u tranjanju od 3 mjeseca. Zabrana počinje teći od preuzimanja obavijesti.

 

u 3 mj me zaustavila policija da sam prošao kroz crveno svijetlo ...(3mj bez vozačke i 2000 kn) međutim nisam u roku uložio prigovor.

 

da li se sada može uložitit prigovor ? Vozačka mi treba radi posla. Nisam platio kaznu kako će se izvršitit naplata ?

 

Očekivao sam poziv od suda međutim dobio sam presudu MUP-a.

 

Molim Vas savijet te ako mi može objasniti netko daljni slijed naplate ukoliko ne mogu uložit prigovor.

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mag3 je napisao:

Ako nemaš dobru vezu u policiji i ne reagiraš odmah kasnije ti je uzalud sve.

Na žalost, i kazne su roba koja ima svoju cijenu.

 

Ukoliko Vas policijski službenik zateče u upravljanju vozilom te kategorijom slijedi Vam prekršajni i kazneni nalog.

 

Onu uplatnicu koju ste dobili od policajca izvolite platiti.

 

Ukoliko to ne napravite, policija će cijeli predmet prosljediti prekršajnom sudu sa zahtjevom da Vam se novčana kazna preinači u zatvorsku.

 

Sud će narediti poreznoj upravi da Vam se dugovanje prebiju preko povrata poreza, a ako ne uspiju sud će udovoljiti zahtjevu policije te za Vama izdati dovedbeni nalog za cca 7 dana zatvora, a uz nalog biti će i uplatnica na navedeni iznos uvećan za sudske troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dudek je napisao:

da li još postoji mogućnost da platim tu istu kaznu

Sukladno prekršajnom zakonu, sve se kazne mogu platiti i policiji.

 

Uplatnica je sastavni dio dovedbenog naloga.

 

mag3 je napisao:

Ajme ljudi naučite sa policijom nema razgovora,sto eura u đep i svatko sebi.

mag3, očito da nemate veze sa stvarnim životom.

 

Kad ste tako pametni, pokušajte to, pa nam na ovom forumu opišite dojmove iz istražnog centra.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Na žalost, i kazne su roba koja ima svoju cijenu.

 

Ukoliko Vas policijski službenik zateče u upravljanju vozilom te kategorijom slijedi Vam prekršajni i kazneni nalog.

 

Onu uplatnicu koju ste dobili od policajca izvolite platiti.

 

Ukoliko to ne napravite, policija će cijeli predmet prosljediti prekršajnom sudu sa zahtjevom da Vam se novčana kazna preinači u zatvorsku.

 

Sud će narediti poreznoj upravi da Vam se dugovanje prebiju preko povrata poreza, a ako ne uspiju sud će udovoljiti zahtjevu policije te za Vama izdati dovedbeni nalog za cca 7 dana zatvora, a uz nalog biti će i uplatnica na navedeni iznos uvećan za sudske troškove.

Zna li netko koliki mi je rok da platim kaznu da ne dođe do prisilne naplate ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i podršku takvih građana kao ti, koji davanjem 300 kn upravo podržavaju takav način rada. da si ispravan, a tada bi mogao i nešto napisati o korupciji, ali je tebi lakše dati 300,00 kn i onda imaš obraza nešto još napisati protiv policije.

ako si počinio prekršaj plati predviđenu kaznu, a ako nisi bori se do kraja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija