Jump to content

Rad bez iti jednog slobodnog dana ??


pape

Preporučene objave

Kćer mi radi več nekoliko mjeseci u trafici kod privatnika, svaki dan 9 sati (6--15h i 15--24h), uključujuči i sve nedjelje i blagdane.

Pošto ima samo 2 djelatnika nije bila slobodna niti jedan dan u ovih nekoliko mjeseci.

Da li poslodavac krši zakon, ako jest kome da se obratimo za pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa onda neznam kao bi vi htjeli zaštititi kćer kad ne želite žaštitu.

Jedno što vam ostaje je tužba poslodavca. prvo traži ostvarenje i zaštitu prava u roku od 15 dana od povrede i ako ne dobije ostvarenje prava u daljnjem roku od 15 dana naka traži zaštitu na sudu.

Zato poslodavci i rade to što rade jer radnici ne žele zaštititi svoja prava.

Neznam kako ste si zamislili da bi mogla ostavriti prava bez volje da ih ostvari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovorima ali do te odluke sam došao nakon konzultacije sa familijom gdje je ustanovljena žalosna Hrvatska istina a to je totalno bezakonje u državi.

Jer šta smo dobili time ako tužimo poslodavca, kčerka če dobiti siguran otkaz od njega a to nam u ovome trenutku nikako ne odgovara.

Nažalost mora trpiti i dalje raditi dok ne nađe neki drugi posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

A anonimna prijava inspekciji rada?

Preko neta, tako sam ja bivšeg poslodavca, i pali. I onda skupiš koji dokaz da je radila toliko prekovremenih, neki račun itd., pa ako poslodavac nema dokaza da joj je sve to uredno platio platit će kaznu i njoj koliko je dužan. Čisto da dobije nešto i nađe drugi posao. Samo treba to izvest dobro, oni će kao doć u rutinsku kontrolu a imat će podatke od Vas i na koji način će se poslodavac pokušavat izvuć, ako u tom trenutku nema dokaze, adio.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija