Jump to content

nasljeđivanje dugova


sister

Preporučene objave

Nasljeđuje li dijete u slučaju smti roditelja njegove dugove kao opunomoćenik po računima u banci?

Postoji li mogućnost samoinicijativnog isključivanja opunomoćenika s računa? U banci su mi rekli da samo vlasnik računa može poništiti punomoć, a vlasnik to odbija napraviti. Kako to riješiti!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ZOO

 

1II. PUNOMOĆ

Davanje punomoći

Članak 313.

(1) Punomoć je ovlaštenje za zastupanje što ga opunomoći¬telj pravnim poslom daje opunomoćeniku.

 

Drugi slučajevi prestanka punomoći

Članak 318.

(1) Punomoć prestaje prestankom pravne osobe kao opuno¬mo¬ćenika ako zakonom nije drukčije određeno.

(2) Punomoć prestaje smrću opunomoćenika.

(3) Punomoć prestaje prestankom pravne osobe, odnosno smrću osobe koja ju je dala, osim ako se započeti posao ne može prekinuti bez štete za pravne sljednike ili ako punomoć vrijedi i za slučaj smrti davatelja, bilo po njegovoj volji, bilo s obzirom na pravnu narav posla.

 

čini mi se da se punomoć ne nasljeđuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da zaključim.. Znači, prema zakonu o nasljeđivanju ako nasljedim imovinu samo do iznosa njene vrijednosti mi mogu pripasti i dugovi? Ako nema imovine koju mogu naslijediti ne mogu naslijediti niti dugove? To uključuje dugove na bankovnom računu i neplaćene račune (vodovod, komunalije...)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može li se mene zakonski teretiti za neplaćene račune (režije) za stan za koji ja više nemam prebivalište, ali u njemu živi moja majka ili to prema zakonu o nasljeđivanju nema veze s prebivalištem i svejedno ću makar se preselila na Mars morati poslije njene eventualne smrti morati podmirirti njene dugove? Napomena: stan u kojem moja majka živi nije u njenom vlasništvu nego u vlasništvu mirovinskog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija