Jump to content

Dopunsko zdravstveno/participacija odn. bolnički troškovi


chegrtusha

Preporučene objave

Hitno mi je potrebna pomoć!

Naime, mama mi je godinama bila nezaposlena, ali nije bila u evidenciji HZZ-a, primala je naknadu za tjelesno oštećenje kojem ne znam postotak, ali je iznos bio cca 150,00 kn. Obavezno zdravstveno osiguranje je ostvarivala preko tate. Već je nekoliko godina imala iskaznicu trajnog oslobođenja od participacije.

13.06.2009. je primljena u bolnicu na liječenje, a 20.06. je umrla. Sestre u bolnici su me uvjeravale da moramo platiti troškove liječenja, te su mi dale da potpišem izjavu da ću podmiriti račun u roku od 30 dana. Račun još nisam dobila, ali na izjavi piše da je ravno 3.000,00 kn.

Ono što me zanima je da li stvarno mamino oslobođenje od participacije ne vrijedi? U HZZO-u se prave grbavi, svatko priča drugu priču, prebacuju lopticu s jedne osobe na drugu, s jedne ispostave na drugu ispostavu ili na direkciju pa opet sve ispočetka. :vrti:

A negdje na netu sam natrčala na informaciju da sve te iskaznice za participaciju vrijede do 30.06.2009. :tilt:

Help, please...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaša majka je vjerojatno imala kartončić bijele boje za oslobođenje od plaćanja participacije.

Svi ti kartoni vrijedili su do 1.7.2009. jer se nakon toga datuma moraju zamijeniti sa iskaznicom za dopunsko osiguranje.

 

Pitanje je koji je datum valjanosti bio na kartonu vaše majke. Može biti da je valjanost istekla prije 1.7.2009.

Ako nije istekla prije 1.7.2009. onda on vrijedi i nebi bili dužni snostiti dodatne troškove za koje vas se tereti.

Moguće je da prilikom prijema u bolnici nije bio priložen karton o oslobođenju uz zdravstvenu iskaznicu pa su zato izdali račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija