Jump to content

komunalno gospodarstvo


dali321bor

Preporučene objave

Ja sam 1.7. polagao komunalno gospodarstvo, al pošto ne radim sa strankama, pitanja su bila samo iz zakona, nisam imao konkretnu zadaću. 3 su pitanja bila na pismenom, što se smatra komunalnim održavanjem; komunalna naknada i nadzor nad izvršenjem komunalnih djelatnosti. Sve imaš u zakonu o kom gospodarstvu i normalno se služiš svom literaturom na pismenom. Na usmenom mi je bila gospođa Ksanta Vojvodić koja samo prelista ono što si napisao i pita te nešto treće, isto iz zakona...

puno sreće.. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Samo da se javim i kažem iskustva sa DSI od 10.09.2009.

 

Ispit polagan za Višeg stručnog referenta za komunalno godpodarstvo (VŠS)

 

Pitanja posebnog dijela bila su

1.djelatnosti komunalnog gospodarstva

2. opći akti koje donosi predstvaničkio tijelo na temelju zakona o komunalnom gospodarstvu

3. načini obavljanja komunalnih djelatnosti.

 

Pismeni dio se premiše iz zakona o komunalnom gospodarstvu i to je dio koji je pisana zadaća traje četiri sata a može se napraviti za 30 minuta u ovom slučaju a može i duže ovisi od pitanja.

 

Usmeni dio su pitanja iz zakona o komunalnom gospodarstvu vezano za komunalnu naknadu, komunalni doprinos, koncesije i sl. i obavezno je pitanje tko obavlja nadzor.

 

Ispit opći dio počeo oko 16.00 a završio oko 19.30

Bili smo u grupama po 6 osoba, i pojedinačno ispitivani kod 4 ispitaivača iz općeg dijela ide dosta brzo ako se zna a pitanja su ona što su i na forumu,

jedino ZUP ZUS I UREDSKO ispitivani smo od dvije grupe nas 12 zajedno

ispitivači su bili OK i tko zna nema frke, dosta pomažu i tolerantni su, a i vidi se tko je učio

 

pitanja koja kruže na forumu su ista

skripta koja cirkulira također ako se dobro nauči neće biti problema, nije sve tako lako i bajno i treba se učiti i mora se znati od nas desetak palo je troje i to po dva predmeta ostali su prošli ali su doista i znali odgovore,

 

ja sam položio i sretno svima koji idu uskoro

 

također hvala na skripti i pitanjima koji su bili od velike pomoći

 

kontakt: opcina.ivankovo1@vu.t-com.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
šta je najbitnije u tom zakonu o komunalnom gospodarstvu? nemos se naucit napamet sva ona nabrajanja

 

heyla.. ja sam polagala proslu sub komunalno gospodarstvo.. pismeni prepises sve iz zakona. bilo je 4 pitanja... o komunalnoj naknadi, sto se financira?, obavljanje kom djelatnosti? nacela? nesto o ovrhama.. uglavnom jednostavno i sve mozes imat sa sobom..,cak su neki i po mob tipkali :D.. na usmenom je bila simpa zenskica.. pitala me o komunalnom doprinosu, rjesenje kom. doprinosa (i sto sadrzi), kom redar.. koncesije... kom poslove itd.., opcenito smo porazgovarale i na cemu radim u opcini... sretno :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija