Jump to content

Tko potvrđuje zastaru?


Dario73

Preporučene objave

Nadam se da će mi netko moći pomoći.....

23.07. 09 nastupa apsolutna zastara za k.d iz čl.224.st.1.i4. i čl 313.t5. Zanima me tko potvrđuje tu zastaru? Dva puta sam bio oslobođen opzužbi, treće suđenje mi je odmah odvjetnik rekao da ću biti proglašen krivim i tako je i bilo. Sad je u tijeku podnošenje žalbe na presudu. zanima me tko će potvrditi zastaru, ako do nje dođe. Općinski kazneni sud ili viši sud koji razmatra žalbu? Koliko traje taj postupak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm to je slična situacija i kod mene, ispadne da kad dođeš na red da netko otvori spis na Županijskom sudu i konstatira apsolutnu zastaru.Mene ti više zanima da li se građanin može javiti( ili odvjetnik koji ga zastupa ) Županijskom sudu kada nastupi apsolutna zastara i nekako doći do podatka kad će ona i službeno biti konstatirana..normalno sve uz uvjet da je ona i nastupila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dario73 je napisao:

Nadam se da će mi netko moći pomoći.....

23.07. 09 nastupa apsolutna zastara za k.d iz čl.224.st.1.i4. i čl 313.t5. ...

 

Sad je u tijeku podnošenje žalbe na presudu....

 

pitanje je kada ističe rok za žalbu?

ako još uvijek traje, trebalo bi ju podnijeti zadnji dan, kako bi Županijski sud imao što manje vremena za odlučivanje

 

inaće, ako ne odluče po žalbi do 23.07, nakon toga oni konstatiraju zastaru i obustave postupak

 

danas je već 14.07. pitanje je koji sud je u pitanju, koliko opterećen predmetima, godišnji su odmori

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rok za žalbu ističe sutra kada poštom šaljem žalbu. sve bi bilo ok da sutkinja koja vodi spor nije toliko zapela. uopće nije slala pozive za sud, nego je slala policiju jer "nema vremena slati poziv" u 6 radnih dana zakaže 3 ročišta!!!! i odvjetnik mi je rekao da to još nije vidio.....

ona je sad na godišnjem tako da se nadam poz ishodu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nitko od sudaca ne voli da mu predmet padne u zastaru

zato se i žurila da donese presudu, pa kakva god presuda bila, osuđujuća ili oslobađajuća, jedna od stranaka bi svakako bila nezadovoljna i pisala žalbu.

 

u ovakvoj situaciji, kada zastara "visi" iznad glave, ona je lopticu prebacila na Županijski sud da kod njih ona nastupi.

 

ne bi me čudilo da Županijski sud ekspresno odluči po žalbi.

 

to, što je ta sutkinja sada na godišnjem ništa ne znači.

 

kada žalba stigne na sud, spis se šalje na Županijski, ne mora ga ona poslati, može, a vrlo moguće da i hoće, to učiniti netko od drugih sudaca.

ako ne, a spis sa neposlanom žalbom dočeka 23.07., Općinski sud (ona kad se vrati sa godišnjeg) će konstatirati zastaru i obustaviti postupak.

 

baš me zanima kako će ovo završiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovo traje već 10 godina, dva puta oslobođen optužbi, nema niti jednog dokaza. kada je treći put došlo rješi tenje od Županijskog suda odvjetnik mi je odmah rekao da će me osuditi, rasprave su se zakazivale u rekordnom roku, kršile su se odredbe kazn. postupka.... Slala je policiju i po svjedoke i po mene u pola 6 ujutro....

baš me zanima jesu li toliko ažurni kad su upitanju druga "teža" kaznena djela...

jer ovdje se zapravo radi o odšteti a ne osuđujućoj presudi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija