Jump to content

molim pomoć hitno


tatjana_s

Preporučene objave

prema rješenju Općinskog suda otac ima pravo na viđanje djeteta u vremenu od 10-12 sati a nije vratio dijete u domaćinstvo majke nego je poslao telegram da odlazi sa djetetom na more i da se vraća za dvanaest dana. Što da radim???!! Bila sam na policiji i ne žele ništa učiniti jer je stav Drž. odvjetništva i Centra za socijalni rad da je dijete sa ocem i da je to ok, ali nije ok.Kad sam to tražila pismeno zvali su Centar i gđa je napravila zapisnik, zvala ga je ali on odbija vratiti dijete.Molim pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Dijete je na moru s ocem , a ne s neprijateljem .Sigurno da nije u redu to što nije po rješenju , ali pokušajte shvatiti i tog oca , da je to učinio jer nije imao drugih mogućnosti da se duže druži s djetetom .Dijete bez obzira na rješenja je ljudsko biće ima potrebu kako za ocem tako i za majkom ono je dio Vas i dio Vašeg bivšeg partnera i s te osnove bi trebali manje uzimati za zlo, i shvatiti oca da i on voli kao Vi i da strahuje kao Vi.

Pokušajte za dobrobit djeteta naći s njim zajednički jezik , trebate imati na umu da je dijete sretno samo kada može biti sa oba roditelja bez napetosti i stresa .

 

Samo zdravi roditelji sa puno ljubavi mogu usrećiti dijete , CZZR , policija i sl. trebaju intervenirati kada su roditelji nepopustljivi i sebični .

Sada kada se dijete vrati preplanulo od sunca i sretno sigurno ćete zaboraviti na rješenje suda i CZSS .

Preporučujem Vam ako imate mogućnosti možda bi i Vi mogli ići da vidite kako to na moru funkcionira .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ude je napisao:

 

 

CZZR , policija i sl. trebaju intervenirati kada su roditelji nepopustljivi i sebični .

 

pa, nije li odlazak na more bez predhodnog dogovora s drugim roditeljem te odbijanje vraćanja djeteta ikako drugačije, nego onako kako si je otac zamislio (a očito mimo sudskoga rješenja) nepopustljivo i sebično?

čemu onda sudska rješenja i zakoni, ako svatko, a sve u ime ljubavi prema svome djetetu, može raditi što god mu padne na pamet?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da se roditelji trebaju pridržavati sudskih odluka, ali ovo je više nego žalosno da se donose ovakva rješenja po kojem otac može viđati dijete od 10 - 12.

Ono što se može zaključiti iz teksta je sljedeće:

1. dijete je već dovoljno veliko jer se susreti odvijaju bez nazočnosti djetetove majke

2. nije određena mjera nadzora jer za predpostaviti je da nije bilo razloga

 

Ono što me zanima je koliko je dijete staro i koliko puta tjedno se odvijaju ti susreti od 10 - 12?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gringo, ni Vi ni ja ni itko drugi od korisnika iz postavljenog upita ne možemo dokučiti iz kojeg je razloga doneseno sudsko rješenje takvo kakvo jest; roditelj, u ovom slučaju otac, ukoliko njime nije zadovoljan, ima zakonske mogućnosti kojima može i treba utjecati na njegovu izmjenu; deltacro je ponudio rješenje problema, a sve ostale pretpostavke, zašto, kako i zbog čega puke su špekulacije, za koje nisam sigurna da ih je dobro čitati na Legalisu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tatjana_s je napisao:

prema rješenju Općinskog suda otac ima pravo na viđanje djeteta u vremenu od 10-12 sati a nije vratio dijete u domaćinstvo majke nego je poslao telegram da odlazi sa djetetom na more i da se vraća za dvanaest dana. Što da radim???!! Bila sam na policiji i ne žele ništa učiniti jer je stav Drž. odvjetništva i Centra za socijalni rad da je dijete sa ocem i da je to ok, ali nije ok.Kad sam to tražila pismeno zvali su Centar i gđa je napravila zapisnik, zvala ga je ali on odbija vratiti dijete.Molim pomoć

 

 

Tatjana_s ;

slažem se sa pahuljicom da iz vašeg posta ne znamo dovoljno.

 

Stječem dojam da ste nam nešto i prešutili, jer nije baš vjerojatno da policija ne bi reagirala.

 

Kako je uopće došlo do toga da otac viđa dijete od 10-12, i je li u sudskom rješenju između ostalog da je dijete sa ocem npr. 2 tjedna za ljetnih praznika, a vi niste postigli dogovor sa ocem kada će to biti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pahuljice pretpostavljam da ste kao i ja proučili ObZ, a ja sam još i u "praksi" osjetio kakve su zakonske mogućnosti oca koji želi skrbiti o svom djetetu, ne samo novčano.

Što se tiče špekulacija, dajte napišite što smatrate špekulacijom u mom tekstu u kontekstu onog što je gospođa napisala, ja ću se njoj prvi ispričati ako sam nešto netočno naveo, a ujedno smatram da bi ona trebala dati malo više informacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tatjana_s je napisao:

prema rješenju Općinskog suda otac ima pravo na viđanje djeteta u vremenu od 10-12 sati a nije vratio dijete u domaćinstvo majke nego je poslao telegram da odlazi sa djetetom na more i da se vraća za dvanaest dana. Što da radim???!! Bila sam na policiji i ne žele ništa učiniti jer je stav Drž. odvjetništva i Centra za socijalni rad da je dijete sa ocem i da je to ok, ali nije ok.Kad sam to tražila pismeno zvali su Centar i gđa je napravila zapisnik, zvala ga je ali on odbija vratiti dijete.Molim pomoć

 

od Gringo dana 20.7.2009. 10:32

 

Ono što se može zaključiti iz teksta je sljedeće:

1. dijete je već dovoljno veliko jer se susreti odvijaju bez nazočnosti djetetove majke

2. nije određena mjera nadzora jer za predpostaviti je da nije bilo razloga

 

svaka Vam čast ako ste to uspjeli zaključiti iz napisanoga.

 

drugo, nije mi jasno od kud potreba za brkanjem krušaka i jabuka, pa spremno izvlačite svoj slučaj (a iz Vaših upisa znam da Vam nije lako i da je država u Vašem slučaju zakazala)kako biste podržali oca u, nama ovdje prisutnima, potpuno nepoznatoj priči.

dakle, da ponovim, nemamo dovoljno informacija, pa je sve van postavljenog pitanja, špekuliranje, iliti, po hrvatski, predpostavljanje.

a predpostavljanjem, generaliziranjem, moraliziranjem i sličnim se, po mome mišljenju, ovdje ne bi trebali baviti, tim više jer je deltacro već dao odgovor na postavljeno pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dijete ima 20 mjeseci. Sudski je određeno da je otac viđa 2x tj po dva sata i svaki drugi vikend cijeli vikend.istina bog privremeno rješenje ali ona vrijedi jer pravomoćna presuda još nema klauzulu pravomoćnosti.

 

sorry kaj nisam prije odgovorila ali jurim od policije do centra i balansiram do advokata.

 

stav svih je da je dijete kod oca i da je to u redu.

 

otac godinu i pol dana nije dao niti kune za uzdržavanje djeteta niti je kupio paket pelena pa donio, nije joj ni poklon za rođendan kupio, prošle godine ga cijelo ljeto nije bilo ni blizu jer je bio na moru. Nije niti nazvao niti pitao kako je dijete.

 

A sad je brižan i skrbni otac koji vodi dijete na more.

isključio je telefone a na mobitel se ne javlja i ne mogu do nje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK, da ne miješamo babe i žabe, uzdržavanje nema veze sa druženjem iako može biti indicija o odnosu oca prema djetetu, a i ne mora.

 

Prije bi relevantni podatak u tom smislu bio ostvaruje li se od prošlog ljeta naovamo susrete i druženja redovito ili ne.

 

I, što reče pravobraniteljica na reakcije czss-a i policije na nenajavljeni višednevni odlazak u nepoznatom pravcu (more je relativan pojam) uz zagašene mobitele i onemogućavanje kontakta? (za nešto baš takvo teško da bi izrečeni stav napisali i potpisali)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tatjana_s je napisao:

prema rješenju Općinskog suda otac ima pravo na viđanje djeteta u vremenu od 10-12 sati a nije vratio dijete u domaćinstvo majke nego je poslao telegram da odlazi sa djetetom na more i da se vraća za dvanaest dana...

... Kad sam to tražila pismeno zvali su Centar i gđa je napravila zapisnik, zvala ga je ali on odbija vratiti dijete.Molim pomoć

 

Postovana,

I meni se cini vrlo okrutnim dijete od 20 mjeseci odvojiti silom i na tako dugi period (za dijete nenaviklo na odvajanje) od majke. Svaka cast ocevima koji zele provesti vrijeme s djetetom, ali bi bilo normalno da vam omoguci da ga u tom periodu i Vi vidite.

 

Navodite da je otac djeteta poslao telegram? Vama? Zasto telegram (a nije nazvao telefonom i dogovorio se)?

 

Gdja iz Centra je uspjela s njim razgovarati (kad joj je rekao da odbija vratiti dijete)? Gdja iz Centra nije cula dijete preko telefona tj. nema nikakvu potvrdu da je dijete s njim (osim njegovih rijeci)?

 

Otac djeteta nema roditelje koji bi Vam mogli reci gdje su otac i dijete te kako je dijete (ako im mozete vjerovati)? Nema susjeda na moru koje mozete kontaktirati da se uvjerite da je dijete dobro?

 

Nadam se da cete sto prije saznati gdje je dijete te da ce biti sve u redu.

 

Drzite se, hrabri pozdrav

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija