Jump to content

Sporazumni razvod


barbara77

Preporučene objave

Nakon 9 godina braka, od čega 2,5 god bezuspješnih pokušaja spašavanja istog, suprug i ja smo se odlučili razvesti. U poslijednjih godinu dana ne živimo zajedno, te smo u tom razdoblju u potpunosti podijelili svu zajedničku imovinu, dok djece nemamo. Ostala je još samo procedura razvoda, što bi također željeli sporazumno riješiti.

 

Moje je pitanje možemo li zajednički angažirati odvjetnika koji bi za nas oboje proveo proceduru pred sudom i moramo li uopće dolaziti na sud (dati punomoć odvjetniku ili sl.)? Pošto nema niti jedne nerazriješene stavke, moramo li uopće više ići na sud ili ovakve razvode rješavaju i javni bilježnici? Koliko bi bili okvirni troškovi odvjetnika, odnosno same "parnice"?

 

Zahvaljujem na svakoj informaciji!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na ovom forumu se već pisalo o tome, no da ne tražite, ja ću vam prenijeti i dopuniti...

 

Sporazumni zahtjev za razvod braka- saljete opcinskom sudu vaseg mjesta boravka,a trebalo bi pisati otprilike ovako:

 

opcinskom sudu tom i tom predlagatelj(vas suprug) i predlagateljca(vi) podnosi SPORAZUMNI ZAHTJEV za razvod braka

 

nakon toga ide po tockama:

 

1/Predlagatelji su sklopili brak xx.xx.xxxxx.godine u mjestu X,u maticnoj knjizi vjencanih pod brojem xyz za godinu xyz.

 

zatim:DOKAZ : pregled izvoda iz maticne knjige vjencanih od datuma xyzNaravno ove izvode treba priloziti uz zahtjev.

 

2/Tu napisete ukratko zasto se zelite razvesti , a kako nemate djece netreba ništa u vezi toga, inače ima posebna procedura.

 

Onda napisete sto ste se uspjeli dogovoriti .

 

3/ radi izlozenog predlazemo da sud donese slijedecu PRESUDU

rastavlja se brak sklopljen dana xyz izmedju predlagatelja X i predlagateljice Y rodjene(djevojacko prezime) u maticnoj knjizi vjencanih koja se vodi za podrucje npr Zagreb upisan pod rednim brojem x.

 

i na kraju potpis obaju supružnika.

 

Ne morate angažirati odvjetnika, jer je procedura jednostavna, osobito jer nemate djece, a koliko sam shvatila ne tražite ni uzdržavanje.... ako je nešto nejasno, pitajte...

 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija