Jump to content

Služnost dosjeošću


Teae

Preporučene objave

Kupila sam kuću kroz čije dvorište prolaze stanari kuće koja se nalazi iza moje i do koje nema drugog pristupnog puta osim kroz moje dvorište. Sada oni žele prodati kuću ali istovremeno traže od mene da im potpišem služnost koju su oni stekli dosjelošću i prije no što sam ja postala vlasnik nekretnine kroz koju prolaze (prolazili su dulje od 20 godina). Da li oni zaista imaju pravo na služnost dosjelošću obzirom da sam ja kupila nekretninu neopterećenu bilo kakvim teretom služnosti i uopće nisam znala da postoje takve pravne institucije koje bi me mogle zateći i opteretiti, a time i umanjiti cijenu moje nekretnine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana!

 

Vi niste dužni ništa potpisivati .

Gospodin kojemu treba nužni prolaz , treba tražiti da sud donese odluku kojom se otvara nužni prolaz.

Da bi se otvorio nužni prolaz trebaju biti ispunjene slijedeće pretpostavke

a) ako nekretnina nema nikakve ili nema dovoljne putne veze

 

b)ako je korist koju nužni prolaz donosi veća od štete koja se tim prolazom čini .

Za sve štete koje nastaju otvaranjem nužnog prolaza ima se dati potpuna odšteta.

Nužni prolaz po svojem su karakteru- služnosti puta.Danas se smatra da je nužni prolaz i po pravnom karakteru služnost puta .

 

 

Pitanje služnosti može razriješiti i zamjenom dijelova čestica na način da se što manje tom zamjenom jedan drugome smeta.

Vi morate biti na neki način obeštećeni i neka se svaka promjena sudski utvrdi ,a to neka pokrene zainteresirana stranka .

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija