Jump to content

Kako zaštititi svoj dio nasljedstva-hitno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


SUNRISE08

Preporučene objave

Ukratko da objasnim situaciju;

sa svojim djedom sam sklopio ugovor o dozivotnom u kojem mi on ostavlja svoju čitavu polovicu i nasljeđeni dio iz bakine polovice(dio iz bakine polovice je naslijedila njegova kćer)čime je on i večinski vlasnik.

Pošto su on i njegova kćer(moja majka)klasika-u zavadi ,ja sam taj koji se godinam brine o njemu i bla,bla, meni želi ostaviti iza svoje smrti sve svoje.

Pošto je njegova kćer saznala za nas zaključeni ugovor(koji je i zabilježen na gruntovnici) meni dolaze svaki dan kojekakve prijetnje i poruke a zadnja je da će se ona čim djed umre useliti u svoj dio kuće(mislim da se radi o 1/6 dijela kuće)

mene sada zanima što u takvom slučaju mogu ja napraviti ako ona želi koristiti taj svoj dio ,a da ne koristi cijelu kuću odnosno moj večinski dio,kako se zastititi u takvom slučaju

 

nadam se da ste skuzili iz ovog sto mene točno zanima,hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

U konkretnom slučaju može se predložiti razvrgnuće suvlasništva fizičkom diobom ako je moguća ,a ako nije onda se ide na procijenu pa možete predložiti isplatu te 1/6 ,u svakom slučaju biti će potrebna odluka suda ukoliko ne dođe do sporazuma među zainteresiranima .Treba imati na umu da sud

gleda interese obiju strana u svakom slučaju da šteta bude što manja ili da se izbjegne .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija