Jump to content

Stranci - otvaranje poduzeća ili obrta


Ferret

Preporučene objave

Poštovani!

 

Zanima me koja je procedura oko otvaranja poduzeća ili obrta za strance koji su stalno nastanjeni u RH? Gospođa je dobila informaciju da je duzna u roku od 3 godine u firmu uloziti 100.000,00 eura. Molim Vas da me makar uputite na neki zakon gdje se mogu procitati uvjeti otvaranja firme u RH za strance.

Riječ je naime o otvaranju kozmetičkog salona.

 

Hvala Vam najljepša!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Procedura je jednaka kao i kod otvaranja trgovačkog društva ili obrta domaćeg poduzetnika.

Sve o otvaranju imate na stranicama HITRO.HR. te pročitajte i Zakon o trgovačkim društvima, članak 385.-397.

 

Što se tiče temeljnog kapitala poduzeća on je za sve isti (minimum 20.000 kn),nikakvih 100.000 eura a za obavljanje obrta isti nije ni potreban.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja isto mislim da je procedura jednaka za sve, ali imam jednu nedoumicu..

 

Nedavno sam pisala o svom problemu, ali mozda mogu pomoci nekome sa svojim iskustvom.

 

Naime, moj dragi, koji je ovdje otvorio firmu, je takodjer stranac. Ovdje je prijavio boravak, te je dobio radnu dozvolu na godinu dana. To je bilo u prosincu 2007.godine. Receno mu je da dodje za godinu dana, te ce mu je produziti.

 

Medjutim, kad smo lani u studenom otisli na policiju, receno mu je da se zakon o strancima promijenio, te da po novom, da bi dobio radnu dozvolu, mora imati odredjen (ne sjecam se koliki) broj zaposlenih, ili neke nove tehnologije ili pusta cuda...inace nista od dozvole. Mozda bi bilo dobro to provjeriti. Inace bi se moglo dogoditi da bez problema otvori, pa je dogodine zeznu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Za sva pitanja u vezi stranaca vam može pomoći tvrtka High Class Relocation...kompletan imigracijski (radne dozvole, prijave boravka, adresa, spajanje obitelji, otvaranje firmi sa stranim kapitalom...) te potražnja nekretnina na zagrebačkom području...dajem vam broj telefona 01/5577 385 pa im se za sva pitanja možete obratiti.

Inaće rade sa ambasadama i stranim predstavništvima kompanija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija