Jump to content

Lažni proizvod (Nokia N95)


zippo

Preporučene objave

Ovaj tjedan sam preko oglasnika.hr kupio lažnu Nokiu N95 8GB za 1400 kn - obično kinesko smeće, kakvo tek sad po forumima i YouTubeu vidim da postoji.

 

Novac je uplaćen na ime "supruge" prodavatelja, a njegov mobitel je od trenutka slanja pošiljke nedostupan.

Na fiksnom telefonu adrese pošiljatelja (ulica Rim, Zagreb, pronađeno preko imenika) se javlja neka žena koja govori da osobe koja je poslala paket uredno "nema kod kuće".

I tako već par dana.

 

Može li neki savjet kako dalje?

 

Namjeravam otići do odvjetnika sa potvrdama o uplati, ambalažom itd. i eventualno policiju, ali bi volio čuti i vaše savjete.

 

Hvala i pazite kad kupujete na neviđeno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je osoba znala da se radi o lažnom (kopiji) proizvodu, onda ima elemenata i prevare, ali i drugih kaznenih djela.

 

Osobno sam vidio takve kopije (čak i imam jednu!) i na prvi pogled su vrlo vjerne.

Ono što je nezgodno jest to da ta kopija (N95) ima izvanka sva obilježja jednaka orginalu, a da se ne radi o orginalu sazna se nažalost tek nakon što se aparat uključi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija