Jump to content

prenamjena prostora


Betty

Preporučene objave

Što je sve potrebno za izvršenje prenamjene prostora u projektu, građevinskoj i uporabnoj označenog kao garaže i nusprostorije u prizemlju, u stambeni prostor?

Naime, taj prostor je oduvijek uređen i koristi se kao stambeni prostor ali ovo pitanje nije riješeno.

Radi se o obiteljskoj jednokatnici (3 su (su)vlasnika unutar iste obitelji) i kuća je podijeljena na idealne dijelove ,svaki ima jedan dio cijele kuće(prizemlja, visokog prizemlja i I. kata) pa ne znam da li bi to trebalo etažirati (uz prethodno razvrgnuće suvlasničke zajednice, da se točno po stanovima zna tko koristi i tko je samovlasnik pojedinog stana-radi se o 4 stana), a tek onda ići na prenamjenu prostora? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dati ću vam riječki primjer.

Imao sam ugostiteljski obrt i dobio sve potrebne papire da se stan pretvori u poslovni prostor.

Prestao sam sa ugostiteljskim obrtom i otvorio geodetsku poslovnicu i za prenamjenu djelatnosti morao sam ishodovati građevinsku dozvolu. Glupo, nepotrebno i potpuno birokratski. Koliko ja znam građ.dozvola se ne izdaje na prenamjenu djelatnosti ali što sam mogao bila mi je bitna brzina.

Bilo bi dobro čuti i druga iskustva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija