Jump to content

naplata duga po računu d.o.o.


hugolina7

Preporučene objave

Bivsi poslodavac mi je na kucnu adresu dostavio putem poste (nepreporucena posiljka) racun na kojem je naveo da sam kupac nekih proizvoda iz njihovog asortimana. Ja taj racun ne mislim platiti jer to nisam nikada kupila niti uzela iz firme. Sta da radim? Kako da dokazem da to nisam kupila? Moze li me tuziti ako to ne platim i naplatiti mi to putem ovrhe na placu? Kada zastarjeva pravo na potrazivanje iznosa po tom racunu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Mogu mu se pismeno ocitovati, ali znam da mi nece htjeti odgovoriti i znam da mi ne moze dostaviti otpremnicu s mojim potpisom jer ja takvo sta nisam nikada kod njega potpisivala. A jel mogu uopce zahtjevati naplatu po tom racunu ako nemaju dokaz da sam ga primila (nepreporucena posiljka)?

I dalje imam pitanje kada zastarjeva potrazivanje po ispostavljenom računu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

najprije, mislim da je zastara 3 godine

 

ja bi za početak ignorirala račun, nema dokaza da ste ga poštom primili, a ako ste sigurni da niste nikad i nigdje potpisli otpremnicu ili kakav revers čekajte da vam eventalno pošalje opomenu ili ovrhu pa ćete se žaliti i dokazati da niste nikad ništa ni kupili

 

samo pripazite na rješenje o ovrsi, kratak je rok za žalbu, a ako ne reagirate, naplatit će se

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija