Jump to content

što sad? molim hitno pomoc


tomislavirena

Preporučene objave

Poštovani,

 

vračajući se kući s ispita dana 26.05.2009. imala sam prometnu nesreću, uglavnom vozač vozila ispred mene je naglo i bez razloga zakočio te sam udarila svojim vozilom u njega…

I tako je stigla policija i napravila uviđaj, puhala sam u drager (ili kako se već zove uređaj), alkohola nisam imala, i dobila sam samo taj zapisnik o alkoholu, a policajci su rekli da ću dobiti poziv sa suda…

 

No, nakon 2 mjeseca (točnije 27.07.2009) na kućnu adresu mi je stiglo rješenje sa suda da se odbacuje prijedlog protiv mene jer mi policija nije izdala obavezni prekršajni nalog.

 

I ja sva sretna živjela u nadi da je to gotova priča sve dok mi danas nije stigao prekršajni nalog da sam kriva po čl.109 st 1 zakona o sigurnosti prometa na cestama, kažnjiv po čl.2 , a primjenom čl.293 st.1..

 

Sada me zanima da li sam dužna platiti kaznu, da li da se žalim na presudu jer mi je već došlo rješenje sa suda da se optužba odbacuje??

 

Molim Vas za pomoć,

HVALA,

Irena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

žalbu ulži i to po naputku o pravnom lijeku (u roku 8 dana)

uz žalbu pošalj i kopiju rješenja prekršajnog suda.

 

mislim da po zakonu nemožeš biti suđena dvaili više puta za jedno djelo.

 

ali ipak je tvoja krivica za prometnu nezgodu zbog toga što nisi držala potrebno rastojanje.

 

kod tužbe za naknadu štete navedi podjeljenu odgovornost.

nesmije se naglo kočiti bez razloga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje se ne radi o dva postupka.

 

Policajac koji je radio očevid Vam je po završetku sastavio optužni prijedlog i proslijedio prekršajnom sudu.

 

Prekršajni zakon navodi da će se optužni prijedlog odbaciti ako postoje uvjeti za izdavanje prekršajnog naloga, te je sud po tome i postupio.

 

Policija je ispravila grešku i sačinila obvezni prekršajni nalog.

 

Zabili ste se u vozilo ispred sebe, niste držali odstojanje, stvar je više nego jasna.

 

Zapetljavanjem situacije najviše pogodujete osiguravajućoj kući u kojoj ste platili svoje osiguranje, Vašim priznavanjem odgovornosti oni su dužni oštećenom platiti štetu, a odbijanjem odgovornosti sami sebe dovodite u opasnost da Vas oštećeni sutra tuži privatnom tužbom.

 

Osuđujuća presuda nekad pogoduje i okrivljeniku.

 

Razmislite malo i ubuduće održavajte odstojanje od vozila ispred sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija