Jump to content

otkaz ugovora o radu


cinter

Preporučene objave

Potpisala sam ugovor o radu na 2 mj. uz probni rok od 1 mj. Obzirom da nisam zadovoljna poslom i ne želim više raditi zanima me na koji način mogu raskinuti ugovor. Da li moram čekati da prođu 2 mjeseca i poslije, u slučaju produljenja, jednostavno ne potpisati slijedeći ili nakon isteka probnog roka moram reći da ne želim da mi se ugovor produlji te da li u ovakvom slučaju mora proći otkazni rok od mjesec dana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok cinter,

čl.116 ZOR- kaže : ugovor o radu skloplje na određeno vrijeme može se otkazati samo ako je takva mogućbost predviđena ugovorom.

čl.120 ZOR-a kaže u st(1)u slučaju redovitog otkaza otkazni rok je najmanje dva tjedna,ako je radnik kod istog poslodavca proveo neprekidno manje odjedne godine.

čl.118 Zora- kaže : Otkaz mora imati pisani oblik.

 

Dakle draga, to jeto. Jedino ako ti nemisliš dati Izvanredni otkaz? Onda to ide malo drgačije.

 

Bog daj.

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Evo tek tolko , za sad ne stignem tražit članke po ZOR-u .Ako kužim ti si najvjerojatnije već duže na bolovanju, pa onda najvjerojatnije nemaš zadovoljen uvjet rada u prethodnoj godini( prije odlaska na bolovanje). A kad dobiš rješenje o mirovini, onda si u mirovini, kakav godišnji? Dakle nemaš, nisi radio nemaš se od čega ni odmarati. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija