Jump to content

porodiljna naknada???


perlica

Preporučene objave

bok!imam nekoliko pitanja jer sam stvarno neupučena...trudna sam 2mj,na ovom poslu radim već godinu i pol bez prekida.4.10. mi ističe ugovor i ja se nadam onda dobiti ugovor na neodređeno.ali ipak,nikad se ne zna...bolje da se unaprijed pripremim na svakakve opcije.mene zanima kolika bi bila moja porodiljna naknada ako dobijem ugovor na određeno a kolika bi bila sa ugovorom na neodređeno????i u slučaju bolovanja tj. komplikacija!?plaća mi je 2800,00 svih godinu i pol.hvala puno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Visina naknade nema veze s tim da li imate ugovor na određeno ili neodređeno vrijeme.

Pročitajte post pod naslovom "Komplikacije u trudnoći i ugovor na određeno".

Visina naknade za rodiljni dopust je 100% od osnovice za naknadu plaće (prosjek plaća isplaćenih u 6 mjeseci prije mjeseca u kojem je započelo korištenje prava). Rodiljni dopust se koristi u razdoblju 45 dana prije termina poroda do navršenih 6 mjeseci djeteta.

Nakon toga možete koristiti roditeljski dopust i naknada iznosi 100 % od osnovice za obračun s tim da iznos ne može biti veći od 2.660,80 kn.

 

Kod nezaposlenih roditelja je malo drugačije i više bih voljela da vam netko drugi pojasni situaciju, jer ni meni baš nije jasno. Piše da nezaposleni roditelj mora ispunjavati, između ostalog, uvjet koji mora biti ispunjen na dan rođenja djeteta, a to je vođenje u evidenciji nezaposlenih najmanje 9 mjeseci neprekidno ili 12 mjeseci s prekidima u posljednje dvije godine prije dana rođenja djeteta. Iz toga ne vidim što ako vam istekne ugovor i za dva mjeseca rodite. Taj uvjet onda ne ispunjavate, i što onda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

mamaoo7 je napisao:

u zadnjih godinu dana imam deset mjeseci staza s prekidom od dva mjeseca..dobila sam otkaz nedavno jer mi je ugovor istekao.poslodavac je znao da sam trudna i zato mi ga nije produzio.u tih 10 mjeseci plaća mi je bila u prosjeku 3500 kn.na koliki iznos porodiljne naknade ja imam pravo kad rodim.? :-)

 

Nemate ostvareni uvjet prethodnog staža osiguranja u Zavodu (12 mjeseci neprekidno ili 18 mjeseci s prekidima u posljednje 2 godine, pa stoga komplikacije u trudnoći iznose 831,50 kn, a rodiljna naknada (kao što kaže rubens) 1663 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje,

 

Ovim putem vas molim da mi odgovorite kratko

kada će te biti u mogućnosti na slijedeće:

 

Zadnjih 14 mjeseci sam na burzi,i prije mjesec dana

prihvatila sam posao u jednoj tvrtci.

Međutim ostala sam trudna,i kako sam imala već spontane

pobačaje,odmah namjeravam ići na bolovanje.

Savjetovali su mi da moram imati bar 2 plaće isplaćene,

da bi mogla imati 831,50 kn mjesečno iznos koji se uplaćuje

usred komplikacija i porodiljnu naknadu 1663 kune.

Ja imama sveukupno isplaćenu 1 plaću,pa me zanima da li

i unatoč tome što nemam dvije imama na ova prava gore

navedena?

 

Najljepša vam hvala na odgovoru i lijep pozdrav,Maja!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija