Jump to content

Zastara kaznenog postupka od 2007.godine?


yoa

Preporučene objave

yoa je napisao:

2007.godine u 4.mjesecu sam osuđena za prijetnje te je moj odvjetnik poništio presudu.Danas sam ponovno dobila poziv te me zanima s obzirom da je prošlo već dvije godine od poništenja presude da li je nastupila zastara?

Hvala unaprijed,

 

kada je (datum!) kazneno djelo počinjeno?

to bi bio čl. 129. KZ, ali za koji stavak te se tereti?

po tome se računa zastara, ne od "poništenja presude" :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zoki2 je napisao:

Apsolutna zastara kazenog postupka nastupa tek 14. ožujka 2013! :palac:

 

 

A relativna zastara?Je li nastupila?I što bi to značilo za mene?

Ništa?

Zanima me i da li se mijenja broj spisa,jer meni je došlo sada pod drugim brojem,a i drugi sudac,ali od iste godine.

Zbunjena sam pa možda nerazumljivo i pišem,ali u svakom slučaju zahvaljujem na bilo kakvom pojašnjenju,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

relativna zastara je prekinuta s obzirom da je državno odvjetništvo podiglo protiv vas optužni akt i sada se samo trebate koncentrirati na apsolutnu zastaru, a već vam je rečeno kada ona nastupa u vašem slučaju.

ovo što vi kažete da je "odvjetnik poništio presudu"- zapravo iz vaših postova proizlazi da je drugostupanjski sud po žalbi ukinuo presudu prvostupanjskog suda i predmet vratio na pnovno odlučivanje prvostupanjskom sudu i tada spis dobiva novi broj,a to što je predmet dodjeljen u rad drugom sucu može biti

a)zato što je drugostupanjski sud tako odredio (trebate pročitati odluku drugostupanjskog suda)

b) možda sudac koji je sudio u postupku prvi puta više ne radi na tom sudu (otišao na drugo radno mjesto, umro, na porodiljnom, na bolovanju...)

 

razloge zbog kojih je predmet vraćen na ponovni postupak možete pročitati u ukidnoj odluci Županijskog suda, pa će vam sve biti jasno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija