Jump to content

najmoprimac


Octopus2009

Preporučene objave

Poštovani,

 

zanima me koja su moja prava kao najmodavac (pravna osoba tj. stan je u vlasništvu firme). Naime, imam u najmu gospođu koja 4g. ne plaća stanarinu i ne želi se iseliti iz stana.

Nakon 4g. pokušaja na lijepi način da se riješi ta situacija, bez ikakvog uspjeha, odlučila sam u elektri isključiti struju u stanu i na taj način prisiliti gospođu da se iseli. NAime gospođa se ne želi ni javiti na telefon niti kad se pojavim u zgradi želi otvoriti vrata.

Sada kad je elektra iskopčala struju, prijeti policijom.

Zanima me što mi je napraviti, zar stvarno osoba koja ne plaća stanarinu i 4g. živi besplatno u stanu ima osnove za ostanak u tom stanu?

Zahvaljujem se na Vašim odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što to znači da bi moglo biti problema? mislim ta gospođa sad nama prijeti policijom jer smo isključili struju. Da li ja sada mogu poslati službeni otkaz o najmu stana? Koliki je minimalni rok koji joj moram zakonski dati da se iseli?

Dogovorno iseljenje nije opcija, jer se ona jednostavno ne želi iseliti. Sud je jedina opcija? jer bojim se da bi to onda opet moglo potrajati par godina...

Hvala vam svima na pomoći i savjetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Štovani, ljubazno vas molim. Naime, za najam stana dala sam 300 Eur-a pologa , obzirom da od 15.11. napuštam stan i dogovorili smo predaju ključeva međutim meni je moj polog potreban te dali mi se polog vraća odmah na moj račun ili mi se vraća taj novac kada najmodavac podmiri sve režije iz mog pologa a one stižu tek tijekom dvanaestog mjeseca. Kakva je praksa. U ugovoru koji smo potpisali stoji da kao kao najmoprimac moram platiti sve režije i vratiti uredan stan tj.kakav sam zaprimila, pa me interesira dali je to stvar dogovora mene i najmodavca ili najmodavac se može držati ko pijan plota da mi vrati novac kada dođu sve režije koje iznose cca 500 kuna , znači četvrtina od mojeg pologa. Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Octopus2009 je napisao:

Poštovani,

 

zanima me koja su moja prava kao najmodavac (pravna osoba tj. stan je u vlasništvu firme). Naime, imam u najmu gospođu koja 4g. ne plaća stanarinu i ne želi se iseliti iz stana.

Nakon 4g. pokušaja na lijepi način da se riješi ta situacija, bez ikakvog uspjeha, odlučila sam u elektri isključiti struju u stanu i na taj način prisiliti gospođu da se iseli. NAime gospođa se ne želi ni javiti na telefon niti kad se pojavim u zgradi želi otvoriti vrata.

Sada kad je elektra iskopčala struju, prijeti policijom.

Zanima me što mi je napraviti, zar stvarno osoba koja ne plaća stanarinu i 4g. živi besplatno u stanu ima osnove za ostanak u tom stanu?

Zahvaljujem se na Vašim odgovorima.

 

Morao bi postojati ugovor o najmu sklopljen između najmodavca i najmoprimca,u kojem bi trebali biti članci pravnog oblika,npr.: ukoliko najmoprimac ne podmiruje najamninu i/ili režijske troškove 3 (ili 6) mjeseci,najmodavac može raskinuti ugovor,u slučaju raskida ugovora zbog povrede članka (primjer koji sam naveo)najmoprimac je dužan u roku (po ugovoru o najmu) iseliti iz stana,te predati najmoprimcu oslobođen od osoba (i stvari).Za sve sporove nadležan je sud u (mjestu navedenom u ugovoru).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Octopus2009 je napisao:

Poštovani,

 

zanima me koja su moja prava kao najmodavac (pravna osoba tj. stan je u vlasništvu firme). Naime, imam u najmu gospođu koja 4g. ne plaća stanarinu i ne želi se iseliti iz stana.

Nakon 4g. pokušaja na lijepi način da se riješi ta situacija, bez ikakvog uspjeha, odlučila sam u elektri isključiti struju u stanu i na taj način prisiliti gospođu da se iseli. NAime gospođa se ne želi ni javiti na telefon niti kad se pojavim u zgradi želi otvoriti vrata.

Sada kad je elektra iskopčala struju, prijeti policijom.

Zanima me što mi je napraviti, zar stvarno osoba koja ne plaća stanarinu i 4g. živi besplatno u stanu ima osnove za ostanak u tom stanu?

Zahvaljujem se na Vašim odgovorima.

 

Moram na ovo odgovoriti , obzirom da sam imala sličnu situaciju u jednom susjedstvu. Samo vlasnik stana je bila fizička osoba. Ako nemate Ugovor sve to odugovlaći riješenje situacije. ALi, ako dokažete vlasništvo stana onda ići na Općinski Sud i dokazati na temelju čega gospođa tamo živi i na temelju čega je ostala tako dugo ako vam nije rod i ako nije prisilno ušla u stan i zašto ste dopustili neplaćanje najma tako dugo. Na temelju čega bi ona i plaćala najam ako ne postoji Ugovor. Rijeć ne znači i obećanje, nažalost. Isto tako, Nažalost, razočarat ću vas da taj proces može trajati ali ne odustajte. Policija mora dobiti nalog od Općinskog Suda za prisilno iseljenje iz stana. Nažalost, ako vam se neda dugo čekati ili vas sve to košta živaca i novca onda vam prostaje bezobrazna i podmuklo istjerivanje iseljenja na isti način na koji gospođa to vama radi. Možda nije za ovaj forum ali nažalost morat će te zaprijetiti na ovaj ili onaj način. Buditi samo učinkoviti i u četiri oka, vi ili nekog uzmite za taj čin, možda je jeftinije :frajer:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaboravih napisati da postoji još jedna mogućnost. Kada gospođa izađe iz stana u dućan ili bilo gdje, VI kao vlasnik stana provalite u stan i promjenite bravu, Imajte papir o vlasništvu i zovite policiju kada ona dođe na vrata i kada vam bude prijetila. Ako ona bude provalila u stan, zovite policiju. Tada je provalnik ili osumljičena za provalu , vode je u policijsku stanicu a vi imate svoj stan pod svojom bravom. OVo je vrlo lako izvedivo, negubite hrabrost, tko igra prljavo treba mu i vratiti. Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

pozdrav svima, imam problem tako da sam dao poslovni prostor jednoj firmi u zakup ( nas troje koji smo vlasnici tog poslovnog prostora ZAKUPODAVCI), oni ne plaćaju najam već par mjeseci,a ja uredno plaćam porez koji mi dolazi iz mjeseca u mjesec na naplatu. do raskida ugovora će teško doći,jer sam samo ja za raskid ugovora. sad me zanima kuda se otići žaliti na to ?U POREZNU?ako porezna reagira na moj slučaj, dali ZAKUPNIK mora meni isplatit što prije taj novac tj. sve rate sa kojima kasne,i koje su sankcije toj firmi? hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija