Jump to content

pomozite mi!!!


sanjic

Preporučene objave

postovanje,ja sam stranac u rh,nemam jos drzavljanstvo,moram cekati jos dvije godine,iz bosne sam.tu sam sama,imam dijete sa hrvatskim drzav.,ali je agresivan prema meni,nasilan.bio je prijavljivan policiji,bio je u zatvoru,jos uvijek sam s njim,nemam posao,jer mi je kao strancu tesko pronaci,on mi govori da je dijete ne mogu dobiti,jer nemam posao,stranac sam,kao da mala ne moze preko granice ici zivjeti ako se on ne slaze,ja vise naznam sta je istina,a sta laz.voljela bih da mi netko strucan to objasni da li ja imam ikakva prava na dijete,ja ju obozavam,zivot bih dala za nju,i ona mene,to svi vide,inteligentna je,ima 3 god.,a vec sve shvaca sta joj tata radi.Voljela bih se rastati,i poceti miran zivot sa svojom curicom,ali nemam se kome obratiti,ovo mucenje traje vec tri godine,neznam koliko cu moci.,da znam da cu ju dobit na sudu,odmah bih pokrenula,smislila bih novce,pozzz svima,pisite mi odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li mala ima putovnicu BIH, tj. da li je upisana i u knjige BIH?

Meni je to pomoglo kad sam s malim bježala iz Grčke od sumanutog oca grka. Srećom, s malim sam izlazila iz zemlje s hrvatskom putovnicom, ali to nije bilo dovoljno da grčkim organima ne upadnem u oko i jedva su me pustili preko granice da izađem. Kao, gdje mi je dozvola oca da izvodim djete van iz zemlje (grčke)? Zar dozvola od oca koji nas je upravo izbacio na ulicu???? Šta da kažem?! A i ja i dijete smo i ušli i izašli iz grčke kao hrvatski državljani. I onda sam odavdje pokrenula brakorazvodnu parnicu. Naravno, dobila sam ja skrbništvo nad dijetetom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa, ovako:

Otac svo to vrijeme (tri godine) nije ni zvao ni pitao kako je dijete i jel mu šta treba. Uostalom, otac je ubrzo nakon našeg odlaska promijenio mobitel, telefon i mjesto boravka. Tj. meni (ili djetetu) postao nedostupan. Nije se odazivao niti na pozive sa našeg hrvatskog suda, znači apsolutno ništa. Prilikom razvoda u mom iskazu stoji da želim da djete ima kontakte s ocem a kako će se regulirati, to ćemo se ja i otac (ako ikad da svoj glas) dogovoriti! A to govorimo o ocu koji prema hrvatskom zakonu, duguje svom djetetu oko 45000kuna i barem JEDNU čestitku za rođendan. Ja djetetu oca ne uskraćujem čak ni tim što mu redovito pokazujem i slike i razne video snimke oca i cijelog mu grčkog roda...

Možda imaš neki pametniji savjet kako da reguliramo to druženje s ocem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija