Jump to content

odgovornost administratora foruma


vitta

Preporučene objave

Zanima me dali je moguća kaznena odgovornost učesnika foruma i administratora istog, gdje se evidentno iznose tvrdnje uvredljivog sadržaja (tipa: lopov, švercer, diler, prevarant i sl.), nedvosmisleno vezane za puno ime i prezime iako su takve tvrdnje potpuno neutemeljene i cilj im je samo blaćenje i nanošenje štete klevetanoj osobi.

Kakav je postupak pokretanja tog postupka, uklanjanja navedenih kleveta s foruma i dali postoji li odvjetnik ili odvjetnička kancelarija koji su specijalizirani u takvim predmetima. Autorima svih dobronamjernih odgovora unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Interesting post....

 

Paaa prije ulogiranja ste prihvatili opće uvjete foruma itd.

 

Predpostavljam da su administratori tu da drže forum čistim od neprimjerenog sadržaja i ponašanja svojim "alatima" itd.

 

Vi kao osoba možete ukoliko smatrate da su vaša prava povrijeđena ili sl. pred državnim tijelima pokrenuti odgovarajući postupak sa dokazima o eventualnom događaju,postupku ili sl. (nitko nije kriv dok mu se ne dokaže)

 

A dali postoji u nečijem ponašanju dovoljno obilježja krimena u smislu činjenja navodnog KD-a (doduše ako bude okarektizirano kao tako) odlučiti će meritorna instanca.

 

A odvjetnilki ured vas može zastupati te će odmjerititj. razlučiti šta želite i na koji način se netko "ogriješio" od vas (koji pak na sudu zastupajući vas podnosi dokaze, zahtjeva itd) a što pak se isto može odbaciti,prihvatiti itd.

puno sreće :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve OK ali nemam odgovor u kojoj mjeri je odgovoran administrator koji dozvoli objavu naslova: Pero Perić iz firme

Prepelica iz Petrijevaca je prevarant i švercer??? Pošto navedeni Pero Perić nikada nije kažnjavan niti se protiv njega vodi ili vodila istraga po navedenim objedama.

Na drugi dio pitanja glede odvjetnika koji se više bave tim segmentom prava još nemam odgovor? Dali ih nema, neznamo ili je to grijeh preporučiti nekog? :-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vitta je napisao:

Sve OK ali nemam odgovor u kojoj mjeri je odgovoran administrator koji dozvoli objavu naslova: Pero Perić iz firme

Prepelica iz Petrijevaca je prevarant i švercer??? Pošto navedeni Pero Perić nikada nije kažnjavan niti se protiv njega vodi ili vodila istraga po navedenim objedama.

Na drugi dio pitanja glede odvjetnika koji se više bave tim segmentom prava još nemam odgovor? Dali ih nema, neznamo ili je to grijeh preporučiti nekog? :-?:-?:-?

 

mjeru će odlučiti nadležno tijelo pred kojim se pokrene postupak...po vlastitom nahođenju admin će ragirati a u skladu sa pravilima foruma tj. kako ih on tumači nismo svi isti.

i navođenje pere perića je vaše navođenje a i neki put ne stignu admini sve baš provjeriti jer im to nije posao (imaju svoj život kao ja i vi)

ja osobno znam puno dobrih odvjetnika..........dali ćete i mene tužiti ako sam vam preporučio "Krivog"??? a nakon nepovoljnog ishoda? to morate sami odlučiti, svaki odvjetnik radi sve (istina netko se specijalizira za određenu granu) al sve ovisi o puno puno čimbenika.......ništa nije konstantno i definitivno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija