Jump to content

psihološko vjestacenje


ivica75

Preporučene objave

pa ukratko to se provodi u CZSS nakon obavljenih razgovora supružnika sapsihologom i socijalnom djelatnicom,svako zasebno pristupa psihološkom testiranju.to testiranje traje dosta zavisi od osobe do osobe a neki testovi su vremenski ograničeni..sve se u biti svodi na logigu,koncentraciju i zapažanja.bez ikakve žurbe lagano treba rješiti te testove a ima ih ako se nevaram 4 grupe sve ukupno jedno 250 do 300 raznih pitanjau biti ništa strašno samo polako..nako izvršene obrade oba roditelja,nakon testiranj CZSS sastavlja amnezu koju dostavlja strankama te isto tako sudu kod razvoda... nadalje i svemu tome sudjeluju i djeca s posebnim programom i ovisno o dobi djeca budu pozvana na sud prilikom razvoda da se i s njima obavi razgovor na okolnosti dodjele djeteta... proces je mukotrpan i složen iziskuje puno strpljenja,novca za odvjetnika ali na kraju kad ostavirite ono što želite ,a sam osobno se borio za sina da se brinem za njegai da ima svoje normalno djetinjstvo te kad sam istog nakon dugog natezanja po sudu i dobio sina -sad sa presretan jer je sin sretan,živimo normalan život,u školi je odličan učenik i sve5.moram vam naglasiti da je to i velika obveza,odricanje puno toga u životu,ali ako se voli dijete sve je lako-bar za mene... ja sam sretan što je moj sin sretan..... želim Vam puno sreće na psihološkom vještaćenju.. pozdrav... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postupak koji je opisao deltacro nije psihološko vještačenje, nego sastavni dio obrade koju provodi CZSS pri posredovanju tijekom brakorazvoda. psihološko (ili psihijatrijsko?) vještačenje provode sudski vještaci, najčešće u psihijatrijskim ustanovama, a na zahtjev suda ili stranaka u brakorazvodu. vještačenje se dodatno plaća, a troškove snose ili obje stranke u postupku, ili ona stranka koja je vještačenje zahtijevala; vještačenju se ne pristupa dok se ne uplati predujam (u mojem slučaju radilo se o iznosu od 10 tisuća kn), a najčešće se vještače oba roditelja i djeca; sam postupak nije bitno različit od opisanoga, također se sastoji od pisanih testova i razgovora s vještakom, ali su testovi drugačije koncipirani (oni u CZSS-u nalik su psiho-testovima koji se ispunjavaju na liječničkom pregledu za dobivanje vozačke, ili na intervjuima za posao), a i razgovor se dotiče drugih tema od onoga vođenog na CZSS-u.

samo se vještačenje može provesti u jednome ili više termina; nakon vještačenja vještak dostavlja svoj nalaz strankama i sudu te se često poziva kao svjedok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

da ne otvaram novu temu...

 

Zanima me da li se psihološkim vještačenjem koje se odvija u psihijatrijskim ustanovama i koje se dodatno plaća na sudu može ustanoviti da osoba ima poremečaj ličnosti ili sličnu psihološku bolest? Obzirom da se konkretno radi o vrlo inteligentnoj, ali neukoj osobi, koja vrlo vješto manipulira sa ljudima i uglavnom je vrlo dominantna i omiljena dok ju ne upoznaš...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Zanima me da li se psihološkim vještačenjem koje se odvija u psihijatrijskim ustanovama i koje se dodatno plaća na sudu može ustanoviti da osoba ima poremečaj ličnosti ili sličnu psihološku bolest?

 

Obzirom da se konkretno radi o vrlo inteligentnoj, ali neukoj osobi, koja vrlo vješto manipulira sa ljudima i uglavnom je vrlo dominantna i omiljena dok ju ne upoznaš...

Tipično. Istu stvar doživljavam i ja, izvrsni glumci, u sekundi mogu promijeniti "raspoloženje" u svrhu ostavljanja lažnog dojma, manupliraju 24h dnevno, za svoja nedjela opužuju druge. Pogledajte konkretno ex-županicu kako je godinama svima manipulirala i ono njezino: "Ovo su gnjusne optužbe!" Konkretno, u mojem slučaju, majka zajedničkog djeteta je zlostavljačica, ali kod institucija tako vješto manipulira i glumi da je za sve "angažirana" majka, takoreći "žrtva".

 

Psihijatri imaju specifično obrazovanje i iskustvo pa prema opisu događaja i ponašanja neke osobe mogu i bez nazočnosti dotične osobe donijeti odreženi preliminarni zaključak, a kako mogu i mogu li "prokljuviti" osobu koja lažira, to ne znam.

 

Po čemu možemo prepoznati psihopate?

Izraženi egoizam

Uživanje u (psihičkom i/ili psihičkom) mučenju (naročito) djece i žena

Izraženo licemjerje

Lažljivost

Manipulacija svima

Nevjerojatna prilagodljivost

Ponašanje nalik na ultimativnog predatora

Spletkarenje i sklonost zakulisnim igrama

Snobizam i omalovažavanje svih

Nemogućnost ostvarivanja iskrenih i dubokih obiteljskih i inih veza

Besramno i nemoralno ponašanje

Hladno i proračunato razmišljanje

Odlična verbalizacija i elokventnost

Gluma bez premca

Prebacivanje krivice na druge i nepriznavanje vlastitih grešaka

Ispričavanje po potrebi

Uživanje u stvaranju kaosa i pometnje

Nemogućnost osjećaja ljubavi

Seks zamjenjuju s ljubavlju

Nedostatak empatije

Nedostatak osjećaja žaljenja i kajanja

Fiksacija na ispunjenje vlastitih želja

Nestrpljivost

Netrpeljivost

Fetišizam

Brzo stvaranje i razvrgavanje partnerstva s drugim psihopatima

Prikazivanje sebe kao duhovnjaka i religiozne osobe, korištenje religioznosti za svoje vlastite ciljeve – lažna religioznost

Korištenje politike za svoje ciljeve – dvolični političari, diktatori,….…

Uglavno prikriveni fanatizam

Isključivost

Sistematsko i plansko uništavanje svega što im stoji na putu ostvarivanje cilja ili želja

Elitizam

Bolesna ambicija

Okrutnost

Nadmenost

Sklonost seksualnim devijacijama

Energetski vampirizam

 

http://matrixworldhr.wordpress.com/2013/04/13/upoznajte-se-s-osobinama-psihopata/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da ne otvaram novu temu...

 

Zanima me da li se psihološkim vještačenjem koje se odvija u psihijatrijskim ustanovama i koje se dodatno plaća na sudu može ustanoviti da osoba ima poremečaj ličnosti ili sličnu psihološku bolest? Obzirom da se konkretno radi o vrlo inteligentnoj, ali neukoj osobi, koja vrlo vješto manipulira sa ljudima i uglavnom je vrlo dominantna i omiljena dok ju ne upoznaš...

 

psiholozi

psihijatri

 

slicno izgleda, ali to je kao da kazes: oni kinezi iz japana... :)

 

psiholozi su oni sto ti daju da ispunjavas prekopirane od amerikanaca psiho testove i njihovi zakljuci su slicni horoskopu :)

psihijatri su lecnici koji su specijalizirali psihijatriju i oni daju ljudima ljekove, to su ljudi koji imaju uznapredovale bolesti pa ih mogu strpati u nekakve dijagnoze

 

ne postoje psiholoske bolesti i poremecaj osobnosti nije psihijatrijska bolest

i psiholozi i psihijatri izbjegavaju imati posla sa ljudima koji imaju poremecaj osobnosti jer jako malo mogu postici s njima i uz veliko zivciranje

 

 

http://outofthefog.net/

 

ovo je stranica gdje se moze dobiti podrska za osobe sa poremecjima osobnosti i za ljude koji moraju s njima zivjeti ili su tako izabrali

 

 

vazno je ne ratujete, jer nema pobjednika, a gubite svi

 

morate znati da i sami aktivno a nesvjesno sudjelujete u ciklusima koji su potrebni osobama sa poremecajem osobnosti

 

nema tu krivaca, osobe s poremecjem osobnosti imaju tako velike probleme sa sobom da je njima problem toliko veliki da im izgleda da mogu iskljuciti empatiju

 

oni koji su izlozeni tome i sami pokupe neka ponasanja i doprinose sukobima

 

morate znati da vam niko sa strane nece pomoci

 

jedino ako naucite jako puno o tome mozete, a morate, iako necete "izljeciti" niti im "dokazati" ali cete imati daleko vecu kvalitetu zivota

 

 

sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ove gore rečenice i ova stranica http://matrixworldhr.wordpress.com/2...ama-psihopata/

 

doslovce na dlaku opisuju ponašanje moga sina koji je sve institucije kojima sam se obratila za pomoć - izmanipulirao. Zanima me kako si mogu pomoći jer živimo pod istim krovom i drugi nemamo - kako mu oduzeti zbog zla koje svakodnevno čini djelomično poslovnu poslovnost ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

što ako jedan od roditelja odbije pisati psihotest u psihološkoj obradi roditelja? kako sud tretira taj podatak, unatoč tome što je czss predložio normalna viđenja jer stvar kolko tolko granično funkcionira? uz obiteljsko nasilje, neuspjelo lječenje od alkoholizma, opstruiranje djetetovih izvanvrtićkih aktivnosti i manipulacije djeteta mogu li time smanjiti njegov glas na suđenju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija