Jump to content

Pomoć-Hiiiitnoooo


cedevita

Preporučene objave

Evo ovako, zaposlena sam na neodređeno u privatnoj firmi (40 zaposlenih) i trenutno sam na porodiljnom- još mjesec dana.

E sad o problemima, kolegica se razbolila pa su me pozvali na zamjenu (na crno).Pošto sam se premišljala (jer mi je ipak zadnji mjesec kod kuće i bez stresa,a i pokušavam naći novi posao) njihov odgovor je bio ako mislim radit da dođem radit.

Nadalje dali su mi naslutiti da ću povratkom na posao dobiti puno gore uvjete, i plaću (nije definirana u radnom ugovoru na neodređeno) i puno gore radno vrijeme (s prekovremenima, naravno).

Šta da radim? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cedevita je napisao:

Evo ovako, zaposlena sam na neodređeno u privatnoj firmi (40 zaposlenih) i trenutno sam na porodiljnom- još mjesec dana.

E sad o problemima, kolegica se razbolila pa su me pozvali na zamjenu (na crno).Pošto sam se premišljala (jer mi je ipak zadnji mjesec kod kuće i bez stresa,a i pokušavam naći novi posao) njihov odgovor je bio ako mislim radit da dođem radit.

Nadalje dali su mi naslutiti da ću povratkom na posao dobiti puno gore uvjete, i plaću (nije definirana u radnom ugovoru na neodređeno) i puno gore radno vrijeme (s prekovremenima, naravno).

Šta da radim? :-?

 

cedevita,

bilo bi dobro da odeš to odraditi (zamjeniti kolegicu) iz dva razloga:

1. jer je i tebe neko mjenjao kad te nije bilo

2. pokazat ćeš poslodavcu (ukoliko želiš ostati raditi?)da ti je stalo dao posla (ili ti nije stalo,jer tražiš drugi posao?), naravno ako to ne sprječava tvoja briga o bebi.

 

To što si "načula" to nema pravne osnove (možda su zli jezici) i to te nebi trebalo uzbuđivati. Takve stvari kao visina plače, prekovremeni i slično reguliraju se u tvom slučaju-pismeno, dakle aneksom ugovora o radu (eventualno novim ugovorom (koji ti možeš ili ne moraš prihvatiti-potpisati) a s obzirom da poslodavac zapošljava preko 20 radnika i pravilnikom o radu. :namiguje: Znači, situaciju sagledaj realno i onda procjeni kaj je za tebe, bolje :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bila 1 dan, ali je posao uuužas (od 07-17),totalno su me degradirali.To pismeno je prema zakonu o radu, ali u praksi prekovremeni se podrazumijevaju jer ima puno posla koji treba završiti...,a u ugovoru fino piše od 07-15,a za manju plaću me šef obavijestio danas jer je to sad posao za sss (ja imam vss).Inače u ugovoru o radu nema iznosa plaće, a ionako ne ide cijela na račun;tako da mi mogu smanjiti koliko žele

:tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cedevita je napisao:

Bila 1 dan, ali je posao uuužas (od 07-17),totalno su me degradirali.To pismeno je prema zakonu o radu, ali u praksi prekovremeni se podrazumijevaju jer ima puno posla koji treba završiti...,a u ugovoru fino piše od 07-15,a za manju plaću me šef obavijestio danas jer je to sad posao za sss (ja imam vss).Inače u ugovoru o radu nema iznosa plaće, a ionako ne ide cijela na račun;tako da mi mogu smanjiti koliko žele

:tuzan:

Ceedevita

daj si popi pivu (šala). To te nisam pital. Pital sam:

1. Da li si dobila aneks ili naovi ugovor?

2. Pital sam i pitam opet ima li poslodavac pravilnik o radu i jeli ti ga dao na uvid? Nisam pital kaj je po ZORU. Po Zoru je svašta ali ako to nisi dobila u pismenom obliku onda je po ZOR-u na snazi tvoj stari ugovor. Nemože te poslodavac premjestiti nikuda bez toga i da ti to ne potpišeš. KUŽIŠ? :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija