Jump to content

Zastara-molim savjet


anton887

Preporučene objave

Nedavno je prošlo dvije godine od počinjenog prekršaja, a kako je djelo počinjeno prije stupanja na snagu novog zakona, čuo sam da je zastara dvije godine.Doneseno mi je u međuvremenu rješenje Prekršajnog suda da sam dužan platiti 4000k, na koji sam se žalio VPS, koji je žalbu odbio nedavno.Ovih dana je isteklo dvije godine od počinjenog prekršaja. Da li sam ja to dužan ipak platiti,ili oni imaju još kakav rok za izvršenje novčane kazne i kako to ide??

Hvala lijepa, molim vas savjet!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za vas se primjenjuje zakon kojije najpovoljniji za vas ukoliko ste to tražili...

 

zastara je dvije godine ukoliko je odbijena žalba unutar tog roka nije nastupila zastara.

 

osobno neznam kako to ide u prekršajnom postupku ali smatram da imate pravo na izvanredni pravni lijek, ili tražite da vma se kazna zamjeni radom za opće dobro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije svega , hvala na odgovoru. Da, primjenjuje se stari zakon, jer je tada još bio na snazi kada je počinjen prekršaj. Ja sam čuo sljedeće, pa vas molim vi ispravite: Taj rok od dvije godine koji je prošao je zastara progona, ali oni imaju još pravo od 2god.da naplate kaznu, tako nešto sam čuo, ne znam da li je to zapravo tako???

VPS mi je odbacio žalbu, i njihovo je rješenje sada pravomoćno. Reviziju također ne mogu jer je ovo malični spor od 4000kn. Za povrat u prijašnje stanje ne znam da li mogu, s obzirom da je prošlo dosta vremena. Ni sam ne znam kako i što dalje. Ako imate kakvu ideju ili savjet, molim vas javite.Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

anton887 je napisao:

prije svega , hvala na odgovoru. Da, primjenjuje se stari zakon, jer je tada još bio na snazi kada je počinjen prekršaj. Ja sam čuo sljedeće, pa vas molim vi ispravite: Taj rok od dvije godine koji je prošao je zastara progona, ali oni imaju još pravo od 2god.da naplate kaznu, tako nešto sam čuo, ne znam da li je to zapravo tako???

VPS mi je odbacio žalbu, i njihovo je rješenje sada pravomoćno. Reviziju također ne mogu jer je ovo malični spor od 4000kn. Za povrat u prijašnje stanje ne znam da li mogu, s obzirom da je prošlo dosta vremena. Ni sam ne znam kako i što dalje. Ako imate kakvu ideju ili savjet, molim vas javite.Pozdrav

 

Ukoliko je VPS potvrdio presudu unutar 2 godine od dana počinjenja prekršaja onda predmet nije u zastari te je rješenje postalo pravomočno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

anton887 je napisao:

VPS je potvrdio par mjeseci nakon 2god od počinjenog prekršaja, iako su mi rekli da se oni i dalje imaju pravo naplatiti i to opet u roku od 2god od pravomoćnosti rješenja VPS-a, iako je nastupila zastara. Je li to istina? hvala

 

Ako je VPS potvrdio rješenje nižeg suda nakon isteka roka od 2 godine od počinjenog prekršaja onda je nastupila zastara prekršaja. Ukoliko je potvrđeno rješenje unutar 2 godine postalo je pravomočno bez obzira kada je dostavljeno stranci tj. vama. Obično VPS kada rješava žalbe vodi računa o zastarama i ako je predmet otišao u zastaru o tome čak obavijeti počinitelja prekršaja rješenjem. Da li ste vi primili rješenje VPS-a?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

anton887 je napisao:

da, primio sam rješenje VPS-a u kojem piše da je pravomoćno.Međutim, ono je postalo pravomoćno nakon isteka roka od 2god. Da li mogu uložiti prigovor zastare i kojem sudu u ovom slučaju;PS ili VPS-u? I da li oni zapravo imaju rok još od 2god za naplatu kazne? Hvala puno

 

Kako mislite da je rješenje VPS-a postalo pravomočno nakon isteka roka od 2 godine? Bitno je da je odluka donešena unutar zakonskog roka. To je mogao biti i zadnji dan prije isteka roka. Pravomočno je postalo danom donošenja rješenja a ne dostavom rješenja vama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru.Da, krivo sam se izrazio. Djelo je počinjeno 30.04.2007, a rješenje VPS-a je doneseno 14.05.2009 u kojem piše da je pravomočno, iako sam ga tek nedavno dobio,ali to je valjda nebitno kad će doći. Mislim da je tu prošlo upravo dvije pune godine, a ono je doneseno nakon proteka roka. Sad sam vam dao podatke pa će te Vi to mnogo bolje znati.Ako još treba kakav podatak, slobodno pitajte i puno hvala na trudu i odgovorima.Terete me za 4000kn :((

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

anton887 je napisao:

hvala na odgovoru. Radi se o tome što je VPS donio rješenje 15dana nakon proteka roka od 2godine. Da li to podrazumijeva tu dodatnu godinu dana što VPS ima, ili se to podrazumijeva ako donesu rješenje unutar roka, pa ta još jedna godina služi kako bi se oni mogli naplatiti!!! hvala

 

nije mi jasno po kojoj osnovi je VPS donio svoje rješenje nakon isteka roka od 2 godine kolika ja dada bila zastara na snazi. Da li ste sigurni u datume koje ste naveli? VPS je prilikom razmatranja vaše žalbe trebao utvrditi da je nastupila zastara predmeta (ako su o njoj odlučivali nakon isteka 2 godine) i obustaviti postupak. Ako je rješenje donešeno unutar roka od dvije godine onda se rok za zastaru produžuje za još 365 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija