Jump to content

Kada ugovor na određeno POSTAJE na neodredeno


Prava123

Preporučene objave

Prava123 je napisao:

Postovani,

imam jedno pitanje. Zanima me nakon koliko je radnog staža na neodređeno (s time da se ugovor na određeno stalno produživao, tj.bio je neprekidan radni odnos)poslodavac dužan radniku dati ugovor na NEODREĐENO ???

Zahvaljujem se na odgovoru[/quote

 

123,

ajde pročitaj to u ZOR-u. Otkocaj u Googlu NN 137/04. sve tam piše. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prava123 je napisao:

Postovani,

imam jedno pitanje. Zanima me nakon koliko je radnog staža na neodređeno (s time da se ugovor na određeno stalno produživao, tj.bio je neprekidan radni odnos)poslodavac dužan radniku dati ugovor na NEODREĐENO ???

Zahvaljujem se na odgovoru

+

 

Ugovor na određeno završava istekom. Ne može se "pretvoriti" u ugovor u neodređeno. Da li ste dobivanjem novih ugovora bili stalno na istom radnom mjestu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam 6 godina bila na istom radnom mjestu, a na ugovoru mi je pisalo drugo radno mjesto tako da sam dobila na neodređeno odlaskom kolegice u mirovinu.

 

Poslodavac ima tu odredbu u ZOR-u (nakon 3 godine) ali je se u većini slučajeva ne pridržava.

 

Natječaj ne treba raspisivati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Natječaji su predviđeni za slučaje državnih službi i tu se primjenjuju Zakon o državnim službenicima i drugi srodni propisi.

 

Ako je osoba zaposlena ugovorom na određeno vrijeme 3 godine zaredom u državnoj službi s 3 ugovora po godinu dana, još uvijek se ne smatra da je primljena na neodređeno jer to zakon i sudska praksa izričito zabranjuju.

 

Dakle natječaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija