Jump to content

Nasljeđene dionice u Americi - molim Vas pomoć


Prava123

Preporučene objave

Poštovani,

od pokojnog ujaka koji je preminuo u RH sam naslijedila kao jedna od nasljednica dio njegovih dionica u američkim tvrtkama kako npr.

- NYNEX CORPORATION

- US WEST, INC.

- SBC FINANCE CORPORATION = SOUTHWESTERN BELL CORPORATION

- AIRTOUCH COMMUNICATIONS

- BELL SOUTH

- BELLSOUTH CORPORTION

- VERIZON COMMUNICATION INC.(JE NOVO IME ZA BELL ATLANTIC CORPORATION)

- itd.

Oporukom pokojnom ujaka iz 1985.god.smo kako sam jedni od nasljednika dionica u Americi (vjerojatno tvtke u kojoj je on radio) naslijedili dio dionica.

 

Sve do 2006.god. najvjerojatnije nitko od nasljednika nije pokretao postupak (ne znamo točno jer su neki od nasljednika u drugim djelovima RH).

2007.god. dobijamo rješenje o nasljedstvu, a budući da se radi o tvrtkama u Americi zatražili smo pomoć od našeg Ministarstva vanjskih poslova koje je kontaktiralo naše veleposlanstvo u Washingtonu, te su nam dostavili točne adrese svih tvrtki.Također će nam poslati i imena odvjetnika koji pričaju hrvatski.

 

Molimo za savjet na koji bi način bilo najjednostavnije riješiti ovaj predmet. Mi pričamo eng.ali ne znam je li to dovoljno, s obzirom da ne znamo američke zakone i procedure.

Rješenje o nasljedstvu nam je preveo sudski tumač na eng.

Molim Vas za pomoć i koji bi bili sljedeći koraci u procesu.

 

Unaprijed puno hvala

Pozdrav,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

 

Američka ambasada u Zagrebu mogla bi Vam pomoći savjetom.

Uobičajeno je da fizičke osobe preko banaka svoja sredstva ulažu na način da kupuju i prodaju dionice raznih poduzeća.

Prije angažiranja odvjetnika trebate pokušati što više posla sami obaviti kako bi izbjegli situaciju da cijena odvjetnika premaši vrijednost dionica .

Vi bi se trebali obratiti pismenim putem kao nasljednik pravnoj osobi koja vodi evidenciju o dionicama i tražiti da Vam dostavi o tome izvještaj poštom ili putem interneta.

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija