Jump to content

Definicija nekretnine u zakon o gradnji


akoko

Preporučene objave

Zakon o prostornom uređenju gradnji

Članak 111. kaze:

(2) Ako se lokacijska dozvola izdaje za građevinu koja neposredno graniči s više od deset nekretnina...

 

što se u ovom slucaju podrazumijeva pod nekretninom?

 

da li su tri etažirana stana u kući jedna ili tri nekretnine u smislu ovog članka??

 

da li je to negdje definirano ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Pravo sudjelovanja kao stranka u postupku izdavanja lokacijske dozvole je vlasnik nekretnine koja neposredno graniči sa nekretninom na kojoj se predviđa zahvat u prostoru, kako bi se zaštitila susjedska prava Po toj logici svaki vlasnik etažiranog objekta je stranka u postupku .

 

Sve o tome naći ćete u Zakonu o vlasništvu i Zakonu o građenju.

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jasno je meni da su svi oni stranke u postupku,

 

ali mene zanima da li se tri etazirana stana broje kao tri posebne nekretnine ili kao jedna u odnosu na članak 111. gdje kaze da mora biti vise od deset nekretnina koje granice da bi se moglo ici na objavu u javnim glasilima, a ne na direktan kontakt.

 

Jednostavno imam jako puno susjeda po etazama (sest po cesticama) i izludit ce me ako ih budem sve morao kontaktirati kod izdavanja dozvola.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

akoko je napisao:

Zakon o prostornom uređenju gradnji

Članak 111. kaze:

(2) Ako se lokacijska dozvola izdaje za građevinu koja neposredno graniči s više od deset nekretnina...

 

što se u ovom slucaju podrazumijeva pod nekretninom?

 

da li su tri etažirana stana u kući jedna ili tri nekretnine u smislu ovog članka?

 

 

Prilikom izdavanja dozvole susjednim nekretninama smatraju se građevne čestice, izgrađene ili ne, koje graniče sa česticom za koju se izdaje dozvola.

 

Stanovi u zgradi su dio jedne nekretnine, a njihovi vlasnici nisu susjedi , nego suvlasnici (zajedno sa Vama) objekta za koji tražite dozvolu.

 

Suglasnost susjeda je više formalna - ako je gradnja prema urbanističkim uvjetima, susjed je ne može spriječiti.

 

Ali za bilo kakvu dozvolu za nadogradnju trebate izričitu pismenu suglasnost svakog, pa i najmanjeg suvlasnika zgrade, bez toga nema gradnje.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

akoko je napisao:

Jednostavno imam jako puno susjeda po etazama (sest po cesticama) i izludit ce me ako ih budem sve morao kontaktirati kod izdavanja dozvola.

 

Da, izludit ćete.

Trebate pismenu suglasnost svakog vlasnika stana ili poslovnog prostora u cijeloj zgradi, za izdavanje lokacijske dozvole.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja nisam u zgradi sa drugim suvlasnicima, negu u kucama koje granice s mojom ima vise etaza (vlasnika), pa sam mislo da se svih njih samo preko javnih glasila obavijsti o mojim postupcima za dozvole.

 

ali ako se racuna cijela kuca kao jedna nekretnina onda ih ima samo sest pa im se mora uputiti poziv osobno, a to nazalost moze komplicirati stvari.

 

hvala na pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija