Jump to content

Podjela imovine


Rastavljeni

Preporučene objave

Poštovani,

 

molim za pomoć. Bivša supruga i ja rastavli smo se prije 3,5 godine. U braku smo imali maloljetno dijete (10 god.)

Ja sam se u međuvremenu ponovno oženio i imam još jedno dijete.

Uredno plaćam alimentaciju (1.200 kn) i brinem se o djetetu iz 1.braka (i materijalno i emotivno skrbim)

Moja sadašnja supruga nije zaposlena, nas 3 živimo samo od moje plaće (5.400). Imamo auto star 12 godina i malu kućicu koju je moja sadašnja supruga naslijedila obiteljskim nasljedstvom.

Otplaćujem kredit iz 1.braka.

Sada se moja ex.sjetila da bi djelila bračnu imovinu, međutim ona ne želi stvari nego samo novce i to poveći iznos.

U 1.braku smo živjeli u kući, koja nije naša i imamo samo namještaj (hladnjak, štednjak, dnevni boravak,TV i slično)i auto od imovine. No, budući da auto sam otplaćujem, on je kod mene. Ex. je većinu braka bila nezaposlena i imamo izuzetne poteškoće u komunikaciji s njezine strane.

Ja sam joj ponudio da uzme sve stvari (namještaj)(budući da ja ništa od toga iz principa ne koristim)iz 1.braka jer ja zaista novaca nemam.

Kakve su njezine mogućnosti?

 

2. Imam li pravo tražiti Crkveno razriješenje 1.braka ako on, primjerice nije zadnje 2,3 godine braka fizički i emotivno konzumiran?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija