Jump to content

Povecanje Alimentacije


Leon17

Preporučene objave

newbie je napisao:

Imovina i ev. prihodi tim putem? Dakle, samo htjedoh reći da visina plaće nije jedini mogući kriterij.

 

(I... hipotetski, ne bi bilo u korist majke već djeteta, obzirom da je to majka uradila u njegovo ime slijedom činjenice da je maloljetno.)

 

 

 

Imovina - nista, prihodi - nema. kako onda objasniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Leon17 je napisao:

Otac ne posjeduje nista, nezaposlen a sud je odlucio dati tako veliku alimentaciju naravno sa zaostacima i kamatama tako da sada dug ispadne jako velik. ovakve odluke sudova nema nigdje u svijetu.

 

U tom slučaju odluka odluka suda nije utemeljena na činjenicama.

Zapitajte se i istražite zašto je tako. Obično iza takvih odluka stoje nečiji interesi i korupcija.

Spominjete redovito plaćanje, a poslije zaostatke i kamate?

Kako je došlo do toga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

Leon17 je napisao:

Otac ne posjeduje nista, nezaposlen a sud je odlucio dati tako veliku alimentaciju naravno sa zaostacima i kamatama tako da sada dug ispadne jako velik. ovakve odluke sudova nema nigdje u svijetu.

 

U tom slučaju odluka odluka suda nije utemeljena na činjenicama.

Zapitajte se i istražite zašto je tako. Obično iza takvih odluka stoje nečiji interesi i korupcija.

Spominjete redovito plaćanje, a poslije zaostatke i kamate?

Kako je došlo do toga?

 

 

Prva odluka suda o alimentaciji je uredno placana stalno. ali kako je nova alimentaciji povecana a zaostaci i kamata idu od dana tuzbe a to se vec jako dugo razvuklo tako da je sada dug takav da bi morao raditi godinu i po samo da se plate zaostaci i kamata. naravno da stoje korupcija i neciji interesi. mene zanima kako se braniti od takvih stvari?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na žalost moguće je!

Prijatelj je za razliku od Vas zaposlen i prima plaću od 3.080,00 kn, a dodjeljena mu je alimentacija od 1.000,00 kn za svako dijete( za dvoje 2.000,00 kn). Nekretninu koju su zajedno stekli ostavio je supruzi i djeci, sada je podstanar i osim automobila starog 12 godina nema nikakve imovine. Nedavno je predao žalbu za smanjenje alimentacije s obzirom da mu je starije dijete punoljetno i uz studij radi, ali niti pomaka u rješavanju.

Napišite tužbu i sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sapro je napisao:

Na žalost moguće je!

Prijatelj je za razliku od Vas zaposlen i prima plaću od 3.080,00 kn, a dodjeljena mu je alimentacija od 1.000,00 kn za svako dijete( za dvoje 2.000,00 kn). Nekretninu koju su zajedno stekli ostavio je supruzi i djeci, sada je podstanar i osim automobila starog 12 godina nema nikakve imovine. Nedavno je predao žalbu za smanjenje alimentacije s obzirom da mu je starije dijete punoljetno i uz studij radi, ali niti pomaka u rješavanju.

Napišite tužbu i sretno.

 

Nisam baš u to siguran. Povečanje alimentacije se traži na osnovu povećanih potreba djeteta i mogućnosti roditelja za njegovo redovno uzdržavanje (njegova plača). Treba napisati prijedlog sudskog rješenja o smanjenju doprinosa za dijete s obzirom na Vašu situaciju i kao takvog ga urudžbirati na Sudu i predati. Naoružajte se sa svim dokumentima koji su Vam potrebni da dokažete svoj imovinski status i radni status. Moram priznati da je vrlo teško ovakve stvari savjetovati i pisati, jer dijete ima svoje osnovne potrebe, ali jasno da su i Vaše mogućnosti takve da ih morate uskladiti sa Vašim potrebama. Svi smo mi koji još uvijek radimo ugroženi i zbog toga Vas u potpunosti razumijem i apeliram da se svi ponašamo u skladu sa situacijom i trenutnom mogućnošću izdvajanja novčanih sredstava za svoje vlastito dijete. Primjer je napr. kupovina igračaka i ispunjavanja dječijih želja koje sam i ja racionalizirao zbog situacije u kojem se nalazimo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moje mišljenje je da nema veze kolika primanja ima osoba kojoj je dijete dodjeljeno na uzdržavanje,Zakon je jasno odredio visinu plaćanja po godinama starosti i to je u biti obveza da se i poštuje.prije svega ti su novci namjenjeni za potrebe dijeteta.osobno sam doživio da bivša za dijete putem sudske tužbe potražuje 1500 kn,na sudu izjavljuje da su potrebe za dijete tog uzrasta i 2000 kn ,a nakon odluke suda da mld.dijete meni dodjeljuje nastaje problem,,bivša odgovara kako ona nema mogučnost da plaća ( naravno zaposlena ) nemože zamislit da plati 1000 kn...sve za dobrobit dijeteta kad se već nije vidio izlaz ili riješenje ,predložio sam nek bivša sama odredi koliko ona smatra da dijete treba dobiti !

znate koliko je odgovorila ? 500 k :palacdolje: ... ovo je samo jedan primjer iz osobnog iskustva stoga kažem Zakon za sve nek bude isti.. izjave nemam mogučnosti ,nemam imovine pa to su elementi KD .neistina,kako može reći nema imovine kad ima pravo na podjelu zajedničke imovine ???? kod nas prolaze takvi propusti na žalost mora se skroz sudski to riješavati ali ima tu velikih propusta.... prije svega kao otac gledam sve za dobrobit dijeteta ,ali bez ikakve milosti naravno sve sukladno Obiteljskom zakonu i ja budem zatražio potraživanje plaćanja u iznosu koji je Zakon odredio bez obzira na moja primanja...sretno svima....gledano u % statistika kaže da su u zadnje vrijeme velik broj žena iskoristile Obiteljski zakon na svakojake načine,a ponajviše lažnim prijavam Obiteljskog nasilja a sve u cilju ostvarivanja financijskih dobiti i muževe okarakakterizirati kao nasilnke i financijski iz uništiti do onog zadnjeg da muževi to više nemogu izdržati i dolazi do na žalosti tužnih događanja,a ostaju vesele udovice sa mirovinama od kojih tulumare i ostalo... ispričavam se na podužem tekstu,ali sve je u poveznici ove teme. Hvala. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija