Jump to content

Tehnoloski visak


Mateju

Preporučene objave

Poštovanje

 

Naime situacija je sljedeca radim u firmi d.O.o. s manje od 20 zaposlenika.

 

Poslodavac mi želi uruciti ozkaz kao tehnoloskom visku.

 

Situacija je takva da je neke radnike poslao na obuku za rad na vilicarima a mene nije ( tako da svi djelatnici osim mene imaju to polozeno ).

 

Radim u toj firmi vec 1g 9 m imam ugovor na neodređeno.

 

Nadam se da mi mozete pomoci kako i sta da radim.

 

Ako vam treba jos informacija samo recite .

 

Malo sam nervozan i ne funkcioniram dobro pod trenutim saznanjima.

 

Ako mi da otkaz dali imam pravo na godisnji i sl.( godisnji nisam koristio )

 

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mateju je napisao:

Poštovanje

 

Naime situacija je sljedeca radim u firmi d.O.o. s manje od 20 zaposlenika.

 

Poslodavac mi želi uruciti ozkaz kao tehnoloskom visku.

 

Situacija je takva da je neke radnike poslao na obuku za rad na vilicarima a mene nije ( tako da svi djelatnici osim mene imaju to polozeno ).

 

Radim u toj firmi vec 1g 9 m imam ugovor na neodređeno.

 

Nadam se da mi mozete pomoci kako i sta da radim.

 

Ako vam treba jos informacija samo recite .

 

Malo sam nervozan i ne funkcioniram dobro pod trenutim saznanjima.

 

Ako mi da otkaz dali imam pravo na godisnji i sl.( godisnji nisam koristio )

 

 

Unaprijed hvala

Mateju poooz,

mplim te ptočitaj post koji je otvorila korisnica -2 pod nazivom : "što nakon otkaza". Prepoznat ćeš svoju situaciju. budeš li i nakon toga imao pitanja:tu smo. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru procitao sam to sto ste spomenuli .

 

Iz toga sam izvukao ovo :

 

Kao poslovno uvjetani otkaz kojim stječeš pravo na naknadu sa zavoda za zapošljavanje. Otkaz mora biti obrazložen od str. poslodavca i on nesmije na tvoje radno mjesto nikoga zaposliti 6.mj.

 

Ad.2. i 3. ti mu pismeno dostaviš "zahtjev za zaštitu prava" (poštom sa povratnicom!!!) u kojem osporavaš njegoveOn ti može a i ne mora odgovoriti u roku od 15 dana. Ako ti ne odgovori u tom roku ti opet u 15 dana podneseš zahtijev za zaštitu prava sudu.

 

 

Znaci u mom slucaju nemogu nista osim - zahtjeva za zastitu prava .( pretpostavljam da poslodavc to moze osporiti s onim tipa svi imaju polozeno a on nema)

 

malo sam njuskao al nisam nasao tacno sto je to ili nekakav link gdje mogu procitati sto je to tocno :vrti:

 

ako moze link bio bih zahvalan :palac:

 

eh da tu se ne spominje moj godisnji tj dali imam pravo ga iskoristiti i na koji nacin prije zakljucenja otkaza?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mateju je napisao:

Hvala na brzom odgovoru procitao sam to sto ste spomenuli .

 

Iz toga sam izvukao ovo :

 

Kao poslovno uvjetani otkaz kojim stječeš pravo na naknadu sa zavoda za zapošljavanje. Otkaz mora biti obrazložen od str. poslodavca i on nesmije na tvoje radno mjesto nikoga zaposliti 6.mj.

 

Ad.2. i 3. ti mu pismeno dostaviš "zahtjev za zaštitu prava" (poštom sa povratnicom!!!) u kojem osporavaš njegoveOn ti može a i ne mora odgovoriti u roku od 15 dana. Ako ti ne odgovori u tom roku ti opet u 15 dana podneseš zahtijev za zaštitu prava sudu.

 

 

Znaci u mom slucaju nemogu nista osim - zahtjeva za zastitu prava .( pretpostavljam da poslodavc to moze osporiti s onim tipa svi imaju polozeno a on nema)

 

malo sam njuskao al nisam nasao tacno sto je to ili nekakav link gdje mogu procitati sto je to tocno :vrti:

 

ako moze link bio bih zahvalan :palac:

 

eh da tu se ne spominje moj godisnji tj dali imam pravo ga iskoristiti i na koji nacin prije zakljucenja otkaza?

 

Dakle mateju,

kako ti znaš da ćeš uopće otkaz dobiti? Kaj znaći "poslodavac mi želi urućiti? Jeli ti to rekao ili si ti to sam procjenio na temelju toga što neki imaju ispit za viličeriste a ti nemeš?

Dalje ti moraš paziti da ti ne "urući" SPORAZUMNI otkaz ugovora onako "uz put". To bi ti trebao potpisatai. TO NE SMIJEŠ, jer ćeš izgubiti prava na zavodu za zapošljavanje.

O otkazu kao "TEHNOLOŠKOM VISKU" kaj je istovjetno POSLOVNO UVJETOVANOM OTKAZU ugovora o radu sve si dobro shvatio.

Ti prvo razgovaraj sa njim.Vidi što on stvarno misli vezano za tvoj otkaz. On je tebi do sad već trebao dati RIJEŠENJE za godišnji odmor za ovu godinu( a i korištenje) Ako nije ti ga to traži ako se ogluši traži pismeno. Ti po ZOR-u imaš pravo na G.O. koji ti mora biti i plaćen. Ti godišnji moraš koristiti prije nego ti prestane ugovor o radu,prije otkaza jer si inaće ostao bez njega. Po ZOR-u on ti ne smije platiti "nakanadu" za eventualno ne korištenje GO u kešu.

Nadalje ti NEMAŠ pravo na otpremninu ukoliko nisi navršio dvije godine rada kod njega (a nisi).

Dakle, mirno, fino i smireno porazgovaraj sa poslodavcem o svom statusu. Vidi što će ti reči(to i nije najvažnije) i što će učiniti(TO je najvažnije) pa ćeš ti a i mi ako bude trebalo,postupiti u skladu sa svojim ugovorom i naravno Zakonom o radu, ukoliko otkaz dobiješ.

DA bi bio informiran :cita: na googlu NN137/04 Zakon o radu i sigurno će ti stvari biti jasnije.

POOZZZZZZZZZZZ :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija