Jump to content

lpg78


draganabeba

Preporučene objave

Postovani,

Brak je sklopljen u Novoj Gradisci-Hrvatska,muz je rodjen u svajcarskoj a drzavljanin je Hrvatske,ja sam drzavljanin Srbije.U braku smo godinu dana,sada zelimo rastavu.Da napomenem da smo sporazumno i to pise na vencanom papiru dodali na moje prvo prezime i njegovo prezime..ja imam i dete iz prvog braka,da li je on prihvatio dete ako sam ja zadrzala svoje prezime a dodala njegovo,i kakva ja prava imam na uzdrzavanje od strane bracnog druga posle rastave..hvala puno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaš sadašnji suprug nema nikakve obveze prema djetetu iz vašeg prijašnjeg braka.Prezime tu nije bitno.

 

Bračni drug koji nema dovoljno sredstava za život ili ih ne može ostvariti iz svoje imovine, a nije sposoban za rad ili se ne može zaposliti, ima pravo na uzdržavanje od svoga bračnog druga.

Bračni drug ima pravo podnijeti zahtjev za uzdržavanje do zaključenja glavne rasprave u parnici za razvod

Bračni drug može tužbom tražiti uzdržavanje samo za vrijeme nakon njezina podnošenja.

Sud može odlučiti da obveza uzdržavanja bračnog druga traje do godine dana, osobito kad je brak trajao kratko ili kad je tužitelj u mogućnosti u dogledno vrijeme na drugi način osigurati sredstva za život. U osobito opravdanim slučajevima sud može produljiti obvezu uzdržavanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija