Jump to content

Ugovor, tužba, ovrha, neistiniti podaci


pernata

Preporučene objave

Imam jednu kompliciranu priču. Prije svega - nemojte me pitati zašto nije reagirano na vrijeme, nije bilo do mene a onaj tko je trebao nije uopće podizao obavijesti, a sad će ceh platiti osoba koja s tim nije imala veze.

 

Dakle muž i žena imaju firmu. Rastanu se, firma propadne. Žena ne radi, muž se zapošljava i radi.

 

U jednom trenutku dok je sve još funkcionirali zaposlili su čovjeka. Ali ne na ugovor o radu, nego ugovor o poslovnoj suradnji.

 

Nakon nekog vremena rekli mu doviđenja, i on od tada više nije dolazio u firmu.

 

Ali je redovito slao račune za "obavljene" usluge. I tako nekoliko mjeseci.

 

Onda je napokon preporučeno primio raskid ugovora i više nije slao račune. Ali je tužio firmu zbog nenaplaćenih potraživanja.

 

Tu dolazi onaj dio o nepreuzimanju pošte. Firma je propala, nema novaca i ne može se namiriti.

 

Sad je sve već pravomoćno odavno, on bi sad da muž njemu isplati barem dio.

 

Pitanje - može li se njega tužiti za ispostavljanje računa za neobavljen posao? Mislim, ne kao pobijanje ovrhe jer ona je pravomoćna, nego kao protutužba neka ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pernata je napisao:

Imam jednu kompliciranu priču. Prije svega - nemojte me pitati zašto nije reagirano na vrijeme, nije bilo do mene a onaj tko je trebao nije uopće podizao obavijesti, a sad će ceh platiti osoba koja s tim nije imala veze.

 

Dakle muž i žena imaju firmu. Rastanu se, firma propadne. Žena ne radi, muž se zapošljava i radi.

 

U jednom trenutku dok je sve još funkcionirali zaposlili su čovjeka. Ali ne na ugovor o radu, nego ugovor o poslovnoj suradnji.

 

Nakon nekog vremena rekli mu doviđenja, i on od tada više nije dolazio u firmu.

 

Ali je redovito slao račune za "obavljene" usluge. I tako nekoliko mjeseci.

 

Onda je napokon preporučeno primio raskid ugovora i više nije slao račune. Ali je tužio firmu zbog nenaplaćenih potraživanja.

 

Tu dolazi onaj dio o nepreuzimanju pošte. Firma je propala, nema novaca i ne može se namiriti.

 

Sad je sve već pravomoćno odavno, on bi sad da muž njemu isplati barem dio.

 

Pitanje - može li se njega tužiti za ispostavljanje računa za neobavljen posao? Mislim, ne kao pobijanje ovrhe jer ona je pravomoćna, nego kao protutužba neka ...

 

 

Ne razumijem ovaj dio o nepruzimanju pošte. Tko nije preuzimao poštu?

Ne vidim gdje je sada problem ako je kako vi kažete firma propala i ovrhovoditelj koji je izdavao račune za nepostoječe usluge se nemože naplatit? Pretpostavaljam da se radi o d.O.o.

Ako je firma blokirana i nema mogučnosti izlaska iz blokade ni ovrhovoditelj (koji je kako vi kažete izdavao nepostoječe račune za neobavljene usluge) se neče moči naplatiti i ne vidim čemu onda protutužba i trošenje sredstava za nešto što netreba poduzimati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

1.

Protutužba se predaje u toku parničnog postupka do zaklječenja glavne rasprave .

2.

 

Na dostavljeni prijedlog za ovrhu ovršenik može uložiti žalbu u roku od 8 dana od primitka tog prijedloga .

 

 

 

3. Članak 12. Ovršnog zakona

 

 

1. U ovršnom postupku i postupku osiguranja dopuštena je samo revizija iz čl.382. stavka 2. Zakona o parničnom postupku.Ponavljanje postupka nije dopušteno, osim u slučaju iz članka 54. st.7. OZ.

 

2. Povrat u prijašnje stanje dopušteno je samo zbog propuštanja roka za žalbu i prigovor.

 

 

U koliko idete za povret u prijašnje stanje , to se radi prema odredbama ZPP-a , razloge za povrat trebate dobro

obrazložiti. U novom ovršnom postupku imali bi mogućnost osporavanja pruženih usluga s obzirom da d.O.o. nije više radio , niste naručivali nikakove usluge , ukoliko

protustranka smatra da je pružala usluge ona ih treba dokumentirati dokaznicama za izvedene radove ili pružene usluge potpisane od obiju stranaka .

 

 

Pozdrav 1

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da možete ići sa protutužbom zbog izdanih faktura koje nemaju temelja u obavljenoj isporuci dobara tj.usluga.

 

Primjer:kada imate porezni nadzor koji utvrdi da ste koristili ulaznu fakturu po kojoj ste iskoristili pretporez a usluga navedena u fakturi nije obavljena ili obrnuto;izdali ste fakturu a dokazano je da niste isporučili robu niti učinili uslugu,osim storniranja fakture,plaćanja kamate na korišteni pretporez/porez imate još i novčanu kaznu za nepravovaljano izdanu fakturu/ili zaprimljenu i knjiženu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija