Jump to content

naplata od glavnog dužnika


ino78

Preporučene objave

ino78 je napisao:

Zanima me je li postoji neki jednostavniji nacin da se osigura povrat novaca koje mi je banka uzela kao jamcu, osim tužbe protiv glavnog dužnika?

Ako bi dužnik pristao da mi vraca dug, kako to pravno urediti da postoji neka sigurnost?

Hvala Vam unaprijed.

 

Najednostavnije ja kao i što sami znate riješiti stvar dogovorno sa vašim dužnikom tj. osobi kojoj ste bili jamac za kredit.

Ako dužnik pristaje na povrat duga napišete izjavu o stanju njegovog duga na dan sastavljanja te na što se dug odnosi, koliko če vam mjesečno otplačivati i na koji način (na ruke, na tekuči račun itd.). Također stavite u izjavi da ukoliko vam dužnik bude neredovito vračao dogovorene iznose da ga na temelju te izjave možete ovršiti tj. da ona služi kao vjerodostojna isprava za evenutalnu ovrhu. Naravno u izjavu je bitno da stavite dužnikove sve podatke kao i svoje te da je izjava ovjerna kod javnog bilježnika od stane dužnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija