Jump to content

najmodavac - najam stana


agamemnon

Preporučene objave

dobar dan, molila bi da mi odgovorite na pitanja o najmu stana obzirom da apsolutno nemam pojma o tome, a čujem od

poznanika i čitam po forumima mnoge probleme koji mogu izići iz loše dogovorenih odnosa.

Dakle, dobila sam Ugovorom o doživotnom uzdržavanju moje tete (ona je umrla) njezin stan koji se još otplaćuje(kredit na 20 godina, ne znam točno koliko se već otplaćuje, ali mislim sigurno 10-15 godina) i iznajmila bih ga jer imam riješeno svoje stambeno pitanje.

Koji je najispravniji put, koji ugovor, da nemamo problema niti ja niti zajmoprimac? Da li se ugovorom mogu osigurati da u slučaju neplaćanja stanarine i režija (što sve ulazi u režije?) mogu bez problema ući natrag u svoj stan, odnosno, da mi zajmoprimac ne može odbiti izići sa stvarima

iz stana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najmodavac plaća sve.

 

Sve režije i pričuvu.

 

Ugovor praviti na točno jednu godinu. U ugovoru o najmu navesti iznos najamnine, te da najmoprimac snosi troškove stanovanja. Decidirano navesti struju, vodu, smeće, komunalnu naknadu, plin i sl. Sve se plaća prilikom plaćanja najamnine.

 

Pričuvu i porez plaća najmodavac, to se ne spominje u ugovoru.

 

Ugovor ne potvrđivati u javnog bilježnika.

 

Ne prijavljivati boravište najmoprimcu.

 

Obavezno uzimati samo i isključivo državljane RH. Nipošto strance.

 

Odmah pri potpisivanju ugovora o najmu popisati stanje u kojem se stan nalazi. Popis mora biti spomenut u ugovoru i biti njegov sastavni dio.

 

Odmah sačiniti otkaz ugovora o namu stana. Bianco bez datuma. Ne dati kopiju najmoprimcu.

 

Ugovor o najmu odnijeti u poreznu, a potom i u upravni odjel lokalne općine ili grada.

 

Novac od najamnine primati na ruke.

 

Najamninu naplaćivati unaprijed, a režije unatrag.

 

Vršiti kontrolu brojila na satu od struje.

 

Ne nasjedati pričama da ugovor mora biti ovjeren u bilježnika i da se novac mora uplaćivati na žiro račun.

 

Biti fer prema podstanarima, kao ja prema svojima, čist račun - duga ljubav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija