Jump to content

Opet na televiziji o povlaštenim braniteljskim mirovinama


fveliki

Preporučene objave

Danas na dnevniku vrli stručnjak čačić veli kad bi on bio na vlast da bi uštedio 11 milijardi kuna u idućoj godini a od toga 2 milijarde na povlaštenim Braniteljskim mirovinama.

Pitam se ja do kada budu ovakvi ljudi non stiop spominjali Branitelje i njihove mirovine,do kada budu političari manipulirali nama Braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podloga je napisao:

Možda onda kada iz redova branitelja budu maknuti oni "branitelji" koji na to nemaju nikakva prava

 

 

 

je li znaš kojeg lažnog Branitelja,pa odi ga prijavi a ne samo prozivati.

Opterećeni smo sa tim,treba objaviti registar branitelja pa nek se vidi.ja sam prvi za to.čim se spomene ime Branitelj odmah se misli joj koliko njih ima lažnjaka a gdje smo mi mali ljudi-branitelji koji možda nismo lažnjaci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

točno je da mi svi znamo ne jednog već nekoliko lažnih branitelja koji su ostvarili sve što su mogli i još više ali nemamo hrabrosti i zaleđa ,nekog tko će nas podržati ako se pojave određena imena za koja se bez velike muke može utvrditi da su za vrijeme rata bili u inozemstvu i primali socijalku i plus radili sa strane te se u hrvatsku vratili sa lovom i bili su bogovi a mi ostali sirotinja braniti njihove kuće . znali su takvi da će jednog dana netko postaviti pitanje pa odakle tim ljudima vojna mirovina ,dobili visoke činove ,stambene kredite ,sređen im je lažan ratni put i još mnogo toga oni su pokriveni sa papirima i jakim zaleđem hehe da vidim tko će povući taj duuuuuuuuugggaaaaaaaacccccccccckkkkiii lanac ,novinari čija je to struka ,ne smiju pisnuti ,to ide uz onu uzrečicu "ne talasaj "pozdrav svim pravim braniteljima i neka se jednom netko usudi dirnuti u te svete krave i vratiti dostojanstvo i ponos pravom branitelju ,teško ali nikad ne reci nikad vidjet ćemo :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radimir Čačić vrijednost firme 2006.- 48 milijuna eura.

 

S porastom političke moći mogle bi mu se još više poboljšati poslovne perspektive.

 

Takvi ljudi poput njega osjetili su "odgovornost" te se i dosjetili gdje uštedjeti....neki imaju izgleda vrlo karatko pamčenje....a neki i ne...tekst star 4. godine....

 

"DA SE NE ZABORAVI"

 

Sposoban ministar ili snalažljiv lopov?

Istražno povjerenstvo je zaključilo da je Radimir Čačić pogodovao svojim firmama kod dodjele poslova u vrijeme dok je on bio ministar. Budimo iskreni pa recimo i to da povjerenstvo nije jednoglasno donijelo takav zaključak. No i više nego znakovito je da su HSS-ov i SDP-ov predstavnik u istražnom povjerenstvu, koji nisu glasali za zaključke povjerenstva, zaključili da je bilo nepravilnosti u nekim poslovima u kojima su sudjelovale Čačićeve firme. Dakle, Čačić nije čist!

 

Čačić je u tri posla pogodovao svojim firmama.

 

1.) Gradnja stambeno – poslovnog kompleksa za stradalnike Domovinskog rata u Vukovaru. Čačićevo ministarstvo potpisuje ugovor s firmama unutar Coning grupe bez fiksne financijske klauzule. Izostajanje te klauzule omogućilo je Coningu da ponudi najnižu cijenu, da bi naknadno povisili cijenu radova za 25%.

2.) Izgradnja POS-a u Španskom. Dva dana prije parlamentarnih izbora na kojima Čačić gubi izbore, ministarstvo na čijem je on čelu, potpisuje ugovore sa firmama Coning grupe o izgradnji POS-a iako taj projekt tada nije niti imao građevinsku dozvolu, niti riješena sva imovinsko pravna pitanja. Dakle posao sklopljen nekoliko stotina milijuna Kuna sklapa se na neviđeno.

3.) Gradnja POS-a na Cresu. Posao je između tvrtke Congama u Coning grupaciji i ministarstva na kojemu je Čačić na čelu, sklopljen je izravnom nagodbom iako se radi o investiciji od 13,45 milijuna Kuna. Potkraj izgradnje Congama od ministarstva kupuje 29 garaža i tri poslovna prostora u istim tim zgradama koje gradi. Kupovina izravnom pogodbom nije legalna jer su ti prostori trebali ići na javni natječaj

 

Ali što sad? Hoće li državno odvjetništvo pokrenuti kakve istražne radnje? Hoće li Čačić odgovarati zbog nepravilnosti? Čemu služe istražna povjerenstva uopće? Ako su zaključci istražnog povjerenstva neobvezujući onda se Čačić i dalje može slobodno bahatit s izjavama da je rad istražnih povjerenstava najobičniji politički obračun.

 

 

Eto i takvi bi "štedjeli" na "povlaštenim" braniteljskim mirovinama od par tisuća kuna naspram vlastite (upitno)stečene imovine vrijednosti 350.280,000,00 slovima- tristo pedeset milijuna i dvjesto osamdeset tisuća kn...

 

Pa ako je tako pametan neka kaže i nama kako se dolazi do tolikog novca u tako kratkom roku poštenim radom i mi smo spremni raditi 12. sati dnevno!!! ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

Radimir Čačić vrijednost firme 2006.- 48 milijuna eura.

 

S porastom političke moći mogle bi mu se još više poboljšati poslovne perspektive.

 

Takvi ljudi poput njega osjetili su "odgovornost" te se i dosjetili gdje uštedjeti....neki imaju izgleda vrlo karatko pamčenje....a neki i ne...tekst star 4. godine....

 

"DA SE NE ZABORAVI"

 

Sposoban ministar ili snalažljiv lopov?

Istražno povjerenstvo je zaključilo da je Radimir Čačić pogodovao svojim firmama kod dodjele poslova u vrijeme dok je on bio ministar. Budimo iskreni pa recimo i to da povjerenstvo nije jednoglasno donijelo takav zaključak. No i više nego znakovito je da su HSS-ov i SDP-ov predstavnik u istražnom povjerenstvu, koji nisu glasali za zaključke povjerenstva, zaključili da je bilo nepravilnosti u nekim poslovima u kojima su sudjelovale Čačićeve firme. Dakle, Čačić nije čist!

 

Čačić je u tri posla pogodovao svojim firmama.

 

1.) Gradnja stambeno – poslovnog kompleksa za stradalnike Domovinskog rata u Vukovaru. Čačićevo ministarstvo potpisuje ugovor s firmama unutar Coning grupe bez fiksne financijske klauzule. Izostajanje te klauzule omogućilo je Coningu da ponudi najnižu cijenu, da bi naknadno povisili cijenu radova za 25%.

2.) Izgradnja POS-a u Španskom. Dva dana prije parlamentarnih izbora na kojima Čačić gubi izbore, ministarstvo na čijem je on čelu, potpisuje ugovore sa firmama Coning grupe o izgradnji POS-a iako taj projekt tada nije niti imao građevinsku dozvolu, niti riješena sva imovinsko pravna pitanja. Dakle posao sklopljen nekoliko stotina milijuna Kuna sklapa se na neviđeno.

3.) Gradnja POS-a na Cresu. Posao je između tvrtke Congama u Coning grupaciji i ministarstva na kojemu je Čačić na čelu, sklopljen je izravnom nagodbom iako se radi o investiciji od 13,45 milijuna Kuna. Potkraj izgradnje Congama od ministarstva kupuje 29 garaža i tri poslovna prostora u istim tim zgradama koje gradi. Kupovina izravnom pogodbom nije legalna jer su ti prostori trebali ići na javni natječaj

 

Ali što sad? Hoće li državno odvjetništvo pokrenuti kakve istražne radnje? Hoće li Čačić odgovarati zbog nepravilnosti? Čemu služe istražna povjerenstva uopće? Ako su zaključci istražnog povjerenstva neobvezujući onda se Čačić i dalje može slobodno bahatit s izjavama da je rad istražnih povjerenstava najobičniji politički obračun.

 

 

Eto i takvi bi "štedjeli" na "povlaštenim" braniteljskim mirovinama od par tisuća kuna naspram vlastite (upitno)stečene imovine vrijednosti 350.280,000,00 slovima- tristo pedeset milijuna i dvjesto osamdeset tisuća kn...

 

Pa ako je tako pametan neka kaže i nama kako se dolazi do tolikog novca u tako kratkom roku poštenim radom i mi smo spremni raditi 12. sati dnevno!!! ;-)

 

 

Bravo Prijatelju,Mislim da je došlo vrijeme da se opet ujedinimo i istjeramo kukolj na sunce da ga sunce sprži,mi branitelji smo postali građani drugog reda za štio si pomalo i sami krivi.

POZDRAV SVIM BRANITELJIMA MA GDJE BILI

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za lansera:

Ne lansiraj glupe priče, ako znaš lažnog branitelja a imao si muda u ratu liti krv, imaj muda pa ga onda i prijavi!!! Ne trebaju nam takve priče o lažnim braniteljima, ja da znam ijednoga koji je na laži stekao neka prava, ja bih mu presudio ne bih ni čekao policiju... Mislim da je dosta sranja o tome, ovo je forum za branitelje a ne protiv branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vjerujte mi ja neznam ni jednog lažnog branitelja..a stalno ih spominju..mi se znamo među sobom..netko je bio više..netko manje..ali smo uglavnom svi bili na prvoj liniji..stvarno da znam i jednog lažnog branitelja ja bih ga prvog prijavio..premda i on takav kakv je..nije kriv za stanje u ovoj državi..ali nebih se bojao u nekoga pokazati prstom..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lanser je napisao:

točno je da mi svi znamo ne jednog već nekoliko lažnih branitelja koji su ostvarili sve što su mogli i još više ali nemamo hrabrosti i zaleđa ,nekog tko će nas podržati ako se pojave određena imena za koja se bez velike muke može utvrditi da su za vrijeme rata bili u inozemstvu i primali socijalku i plus radili sa strane te se u hrvatsku vratili sa lovom i bili su bogovi a mi ostali sirotinja braniti njihove kuće . znali su takvi da će jednog dana netko postaviti pitanje pa odakle tim ljudima vojna mirovina ,dobili visoke činove ,stambene kredite ,sređen im je lažan ratni put i još mnogo toga oni su pokriveni sa papirima i jakim zaleđem hehe da vidim tko će povući taj duuuuuuuuugggaaaaaaaacccccccccckkkkiii lanac ,novinari čija je to struka ,ne smiju pisnuti ,to ide uz onu uzrečicu "ne talasaj "pozdrav svim pravim braniteljima i neka se jednom netko usudi dirnuti u te svete krave i vratiti dostojanstvo i ponos pravom branitelju ,teško ali nikad ne reci nikad vidjet ćemo :kavica:

 

Daj molim te Lanser definiraj mi što je to" lažni Branitelj" i je li moguće biti lažni branitelj. I ako znaš kojeg ,a imaš internet objavi mu ime i prezime i što je sve stekao na laži,a ne tako trabunjaš u prazno.I još samo nešto-najglasniji u mom kraju su upravo oni kojima bi eventualno pristajao status nebranitelja.Jer branitelj ili jesi ili nisi. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidi, vidi, tema postaje zanimljiva.

Legija, lažnih branitelja ima ali njihova imena se na ovom portalu neće i ne smiju objavljivati.

 

Evo ti primjer iz akcije "Dijagnoza" gdje su se neki biseri domogli statusa HRVI, a za vrijeme rata nisu niti sudjelovali.

 

http://www.domovinskirat.hr/content/view/5790/1319/

 

Pa prije nego što nešto tako arogantno i samouvjereno napišeš malo razmisli.

 

Ovo o što si napisao o trabunjanju neću komentirati ali sam stekao dojam iz tvog pisanja da se protiviš progonu lažnih branitelja (tako se čini ili možda griješim).

:mrki:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje skromno mišljenje je da će vlast pod pritiskom objaviti registar branitelja i to imenom i prezimenom pa će u registru biti 300-tinjak Ivana Horvat, a trebalo bi uz ta imena stajati barem godina rođenja i postrojba u kojoj je status stečen kao i vrijeme sudjelovanja u obrani domovine.

Iako, bez sučeljavanja živučih pripadnika postrojbi sumnjam da će nešto od toga svega i biti.

Makar da objave popis RVI sa pripadnosti postrojbi i mjestom stradavanja ii naznakom bolest u svezi rata već bi bilo puno napravljeno da i mi svi vidimo tko je to RVI oko nas i tko je ostvario prava kao RVI jer kao branitelj u današnje vrijeme i nemaš neka prava a pogotovo po izglasavanju novog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Vidi, vidi, tema postaje zanimljiva.

Legija, lažnih branitelja ima ali njihova imena se na ovom portalu neće i ne smiju objavljivati.

 

Evo ti primjer iz akcije "Dijagnoza" gdje su se neki biseri domogli statusa HRVI, a za vrijeme rata nisu niti sudjelovali.

 

http://www.domovinskirat.hr/content/view/5790/1319/

 

Pa prije nego što nešto tako arogantno i samouvjereno napišeš malo razmisli.

 

Ovo o što si napisao o trabunjanju neću komentirati ali sam stekao dojam iz tvog pisanja da se protiviš progonu lažnih branitelja (tako se čini ili možda griješim).

:mrki:

 

Poštovanje Mrljavac! Glede tvoog dojma o mom protivljenju progona "lažnih branitelja" griješiš.Ja sam za to da se objavi registar HB iz DR i to pod hitno.U konačnici moje ime sa JMBG-om se -pošto sam više puta odlikovan nalazi na internetu i dostupno je svakom,pa nevidim razloga da se ne objavi tko je sve,u kojim postrojbama i u koje vrijeme branio Hrvatsku.Isto tako objaviti tko je gdje i pod kojim okolnostima ranjen(vidjeli bi bisera),a za oboljele kompletan ratni put da se vidi temeljem čega su dobili status HRVI-a. A priče tipa "ja znam,mi znamo svatko zna"_a nitko ništa ne poduzima doista smatram trabunjanjem ali i prozivanjem ISTINSKIH branitelja i stavljanjem u isti koš sa onima koji branitelji nisu,a imaju krivotvorenu potvrdu koju im je netko izdao i koga bi trebalo kazneno goniti.Prije svega zalažem se da institucije pravne države odrade u tom pogledu svoj posao,jer ako "mi znamo" tko je"lažni branitelj"tj. NIJE BRANITELJ ,vjerujte mi da to znaju i državne institucije. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja ništa ne "trabunjam" već samo govorim istinu čak sam za te lažne invalide HRVI i lažne branitelje pod tim mislim na one koji nisu branili hrvatsku već su radili u inozemstvu i čekali da se smiri situacija u hrvatskoj pa da onda pristupe HV,prvo sam to naveo u svojoj žalbi mirovinskom kad su me oštetili i napisao zašto ne pozovete te lažne invalide i naveo koje imenom i prezimenom pa njima režite prava a ne meni koji sam sa 18 godina dobrovoljno otišao u rat ,poslao sam dopis u ministarstvo branitelja za te lažnjake a sve je to bilo priložito u mojoj tužbi na upravnom sudu i naravno nikome ništa . Evo primjera takvih lažnih branitelja do kraja 1995 godine radili su sa mojim šogorom u njemačkoj da bi kad je već sve bilo riješito odnosno nije bilo ratnih djelovanja na poziv brata koji je bio na visokoj funkciji u ministarstvu branitelja oni pristupaju u moju postrojbu i pazi sad u godinu dana postaju časnici,imaju status HRVI,visoke funkcije ,dodijeliti im vojni krediti ,napravit lažni ratni put da su u HV od 1991 itd i sad nek netko kaže da toga nema lažnih invalida HRVI i branitelja ,koliko ih samo ima koji su nastradali u saobraćajnoj nesreći a vode se da su ranjeni na bojištu ili su sami sebe propucali a sređeno je da su ranjeni na bojištu ili koji su dobili vojne stanove podmićivanjem sa nekoliko tisuća eura jer su znali kome treba dati novce i za tebe onda ne vrijedi lista prvenstva dodijele već preskačeš sve govorim konkretno jer znam te ljude i još mnogo toga se radilo van zakona ali kao što sam naveo nitko za to nije pokazao interes da se to istraži i poduzmu odgovarajuće zakonske mjere već driblaju nas obične smrtnike koji nemamo zaleđe i eure e to je istina i to najviše boli kad vidiš ratnog kolegu koji radi na baušteli a bio je od samog početka rata i sad jedva preživljava i ove koji uživaju ono za što su drugi dali svoj život i zdravlje i što je najgore od svega takvi lažnjaci nemaju stida ,žalosno ali istinito ali se iskreno nadam da će jednog dana netko poduzeti nešto jer sam siguran da je u ministarstvo branitelja stiglo tko zna koliko dojava o lažnim HRVI i da će jednostavno morati poduzeti nešto kako bi ispravili nepravdu i skinuli sramotu sa pravih branitelja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U potpunosti se slažem sa tvojim zadnjim postom,ali i ti koji su u ratu proveli godinu dana po zakonu su branitelji.Zato sam u jednom ranijem postu i predlagao da se odvoje DRAGOVOLJCI iz 91 od ostalih branitelja koji su između ostalog dolazili i iz "MINHEN BOJNE" i odmah postajali časnici HV_e-jer su imali maruna za podmazivanje ,za razliku od nas koji smo srcem i dušom bili za Hrvatsku.I ne samo to-isti su u jeku rata odlazili u visoke mirovine(prometne nezode,samoranjavanja,ranjavanja kao posljedica samovolje i van postrojbe,privatni poslovi isl.) Da da-oni su također branitelji,ali da su bojovnici-ne NISU.Da su dobili što ih ne pripada-I TO JE TOČNO. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Velika imena sa domaće estrade u posjedu su visokih časnićkih zvanja, a ne samo i odlikovanja koja se kod nas još uvijek dijele kao slama i sijeno.

 

Dali ima netko muda, sada u predizborno vrijeme potegnuti upće pitanje registra. Kada bi takva osoba i postojala, po mom mišljenju, dobio bih 20% više biračkog tijela. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gardist je napisao:

Za lansera:

Ne lansiraj glupe priče, ako znaš lažnog branitelja a imao si muda u ratu liti krv, imaj muda pa ga onda i prijavi!!! Ne trebaju nam takve priče o lažnim braniteljima, ja da znam ijednoga koji je na laži stekao neka prava, ja bih mu presudio ne bih ni čekao policiju... Mislim da je dosta sranja o tome, ovo je forum za branitelje a ne protiv branitelja.

 

 

A ti gardist ne lupetaj gluposti od ovih 60000 tisuća branitelja u RH ,preko 80 posto su oni koji je nisu zaslužili.

Primjera ima koliko hoćeš,bio na ratištu 1 mjesec,frajer obolio od ptsp dobio 4000 tisuće kuna mirovinu,drugi primjer došao u gardu 1995 god,sudjelovo u bljesku i oluji,1998 god otišo se ljećit od alkoholizma f10,2003 god,ima ptsp dobiva mirovinu od 4700 kn,ima 33 god,WTF.Imam takvih primjera da ne bi stalo u postu živim u malom mjestu u slavoniji gdje je sudjelovalo u ratu negdje oko 150 ljudi,od tog broja samo 30 njih je sudjelovalo do kraja znači svih 5 godina,ostali su bili mjesec ,dva ili tri maksimalno.No sada ih se nalazi u mirovini skoro pa 400.E sad jesu li to lažni branitelji ,ja bih reko da nisu,zakon im je omogučio da dobiju mirovinu i to kakvu,a mi koji smo ostali radit u HV dobili smo maunu ,dok sam ja išo po terenima i dok me nije bilo kod kuće mjesecima ti isti ljudi su pili ispred trgovina i žicali ,smijali se nama koji smo radili za 3000 kn.Sad su me poslali u mirovinu kao neperspektivnog i dobijem 2300 kn za 20 godina staža u HV ,Dragovoljac od prvih dana.Toliko o braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razgovor je(opet) krenuo krivim tokom!!!

 

Eto opet pet branitelja deset različitih mišljenja !!!!

Uvijek neki lažni,pero je dobio ovoliko,đuro ovoliko,a štef je bil "v"- njemačkoj....a gle ga sad je u penziji....

 

Toliko o u ujedinjenju,osnivanju krovne organizacije za HB, jake stranke koja bi zastupala osnovna prava i interese braniteljske populacije i svemu rečenome....

 

Nevidim bit niti smisao rasprave....te odustajem od daljnje!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste li primjetili da se pitanje o ovakvim ili onakvim braniteljima izvlače samo onda kad državni lopovi u nekim afericama pokradu lovicu pa nema para za mirovine.Nekako se nekim čudom odmah svi sjete branitelja i njihovih Velikih mirovina.Kako se nitko ne sjeti loših političara i loših poslovnih poteza za koje bi oni trebali odgovarat narodnim masama pa tako i hrv branitelhjima.

Nadajmo se samo da nas neče samo međusobno posvađat.A što se tiče lažnih invalida i branitelja.Mislim da bi trebalo prvo vidit kako se postaje lažni branitelj.Mislim da to sa nama malim ljudima nema nikakve veze i teško češ znat za njih jer oni šute a registar se ne objavljuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

FRANJO/FRENKI je napisao:

Jeste li primjetili da se pitanje o ovakvim ili onakvim braniteljima izvlače samo onda kad državni lopovi u nekim afericama pokradu lovicu pa nema para za mirovine.Nekako se nekim čudom odmah svi sjete branitelja i njihovih Velikih mirovina.Kako se nitko ne sjeti loših političara i loših poslovnih poteza za koje bi oni trebali odgovarat narodnim masama pa tako i hrv branitelhjima.

Nadajmo se samo da nas neče samo međusobno posvađat.A što se tiče lažnih invalida i branitelja.Mislim da bi trebalo prvo vidit kako se postaje lažni branitelj.Mislim da to sa nama malim ljudima nema nikakve veze i teško češ znat za njih jer oni šute a registar se ne objavljuje.

 

Najoštrije protestiram protiv ovakvih natpisa . To jednostavno nije moguće , to su ljudi koji reprezentatiraju našu zemlju u cijelom svijetu.

 

http://www.vecernji.hr/vijesti/neven-jurica-americi-pronevjerio-677-000-kuna-pristiglih-hrvatske-clanak-58901

 

http://www.jutarnji.hr/kosnju-trave-za-prognanike-platili-2-4-milijuna-kuna-/380412/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se s tobom u potpunosti,ali teško izvedivo u praksi.Samo jedan primjer.Tip šverca cugu na prve linije i zarađuje,civil.U povratku ga otrese granata i zagine.Odmah ga učlane administrativno u postrojbu i ne znam na koju foru dobije čin bojnika.Žena mu se zaposli u ured za obranu.Radi desetak godina u istom uredu i ode u mirovinu.Nasljeđuje njegovu mirovinu i tako sve što ide s tim.Da bi stvar bila zanimljivija nađem njeno ime na braniteljskom forumu među agentima KOS-a.I što sad ,gdje sve to provjeriti,dobiti informaciju i sl.U ovoj državi sve debelo smrdi po tom pitanju da se tako izrazim.Čovjek od muke može dobiti samo slom živaca,navući šećer i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi diskutanti, ovo je portal koji se bavi pravom i pravnim pitanjima, a ovaj forum pravima branitelja.

 

Primjećujem da ova tema nema ali baš nikakve veze s pravom.

 

Molimo vas, ovakve rasprave ne spadaju na ovu stranicu, pa ih nemojte više ovdje objavljivati. Za njih postoji braniteljski forum na http://www.braniteljski-forum.com/

 

Za dodatna objašnjenja molim pogledati OVDJE.

 

 

Zaključavam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija