Jump to content

Molim za pomoć


trecedoba

Preporučene objave

radi se o kaznenom djelu za koje je moguće izreći kaznu zatvora do 5 godina i provodi se skraćeni postupak, pa prisutnost ODO-a (ako oni smatraju da optužba stoji) nije nužna na takvim raspravama iz istog razloga nije bilo potrebe da vam se dodjeli branitelj, već ste ga mogli sami angažirati o svom trošku.

ako smatrate da je odluka suda nepravilna u svakom slučaju na nju čete se moći žaliti kada primite pisani otpravak presude- u roku od 8 dana.

iz posta nije vidljivo o čemu se konkretno radi-ali mislim da bi vam najpametnije bilo da si za satavljanje žalbe uzmete odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem vam se na odgovoru, i svakako ću uzeti odvjetnika za sastavljanje žalbe.

Ali ima jedan drugi problem, a to je da u zapisniku sa ročišta nije uneseno ono sve što sam ja rekao, a postoje dva imena zapisničarki sa dva ročišta, a na obadva ročišta je bila ista zapisničarka.Provjerom kod suda doznao sam da zapisničarka koja se potpisala i čije ime stoji na prvom ročištu uopće nije bila prisutna raspravi, jer se nalazi na bolovanju od ljeta, i kako mi je rečeno još če dugo biti.Dakle, očito se radi o dogovoru, a koji je završio na moju štetu.Nisam htio potpisati zapisnik, ali mi nisu htjeli dati kopiju sve dok ne potpišem.Potpisao sam samo zato da dobijem primjerak zapisnika, da ne bi u njega unijeli još i nešto gore.

Kome da se obratim i protiv koga da podnesem prijavu u vezi zapisničarke, jer je očito da tu nešto ne štima.

Hvala za odgovore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prva i najveca greska je to sto ste potpisali zapisnik jer ste time priznali istinitost njegovog sadrzaja pa cete to vrlo tesko dalje osporavati. Do zapisnika ste kao okrivljenik mogli doci naknadno u pisarnici suda, zatraziti kopije i imali bi ih. ZAto vam je trebao i treba vam odvjetnik.

 

Pristranost, ako mozete dokazati, onda mozete rijesiti trazenjem izuzeca sutkinje ili cijelog suda. To vam ne prolazi na temelju rekla-kazala, dakle, morate imati valjanje i konkretne argumente za to.

 

To sto je doslo do "muljze" s zapisnicarkom nece utjecati na vase kaznjavanje, ali svakako mozete intervenirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prva i najveca greska je to sto ste potpisali zapisnik jer ste time priznali istinitost njegovog sadrzaja pa cete to vrlo tesko dalje osporavati. Do zapisnika ste kao okrivljenik mogli doci naknadno u pisarnici suda, zatraziti kopije i imali bi ih. ZAto vam je trebao i treba vam odvjetnik.

 

Pristranost, ako mozete dokazati, onda mozete rijesiti trazenjem izuzeca sutkinje ili cijelog suda. To vam ne prolazi na temelju rekla-kazala, dakle, morate imati valjane i konkretne argumente za to.

 

To sto je doslo do "muljze" s zapisnicarkom nece utjecati na vase kaznjavanje, ali svakako mozete intervenirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada znam da je greška što sam potpisao zapisnik, ali isto tako su ga sutkinja i zapisničarka mogle izmjeniti i nadodati što žele odmah po završetku rasprave.Ja sigurno ne bih odmah mogao tražiti zapisnik iz sudske pisarnice, jer nisam iz istoga mjesta, i imam do suda 3 sata vožnje.Sumnjam u to i zato jer je jedna zapisničarka sa dva imena i prezimena, a bar to imam u zapisnicima koje sam uzeo.

Ali ima još jedna važna stvar, a to je da je ipak neke izjave i moje prigovore sutkinja diktirala da uđu u zapisnik, ali ih zapisničarka nije unijela, a što sam vidio nakon završetka rasprave, odnosno kada sam došao doma.I opet bi mi se isto pisalo.Mislim da su odgovorne i jedna i druga, ali svakako više zapisničarka, jer nije unijela u zapisnik ono što joj je naređeno da unese.

U svakom slučaju hvala vam na odgovoru.

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez obzira na suosjecanje s vama moram vam reci da stvari na sudu funkcioniraju drugacije.

 

Ono sto ste potpisali mogli ste, a i morali prije procitati. Bez obzira koliko suce iritira kada im tamo zasjednete i pocnete citati (i ispravljati) zapisnik, to je vase pravo jer je zapisnik jedini relevantan dokument koji ce (uz priloge, dokaze i sl) visem sudu biti dostupni kod razmatranja zalbe. Eto, da znate za ubuduce ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem se na odgovoru, ali opet moram napomenuti da mi sutkinja NIJE DALA pročitati zapisnik, a niti mi je htjela dati primjerak dok ga god ne potpišem.Što sam trebao napraviti? Bojao sam se da još nešto i ne nadodaju, jer tu je i zapisničarka sa dva imena i prezimena.Bio sam bespomočan, a uz to sam i teško bolestan.

U svakom slučaju, još jednom hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda ste se mogli okrenuti i otici, nitko vas ne moze natjerati da potpisete nesto sto niste procitali ili s cime se ne slazete. Trebali ste se pismenim putem se obratiti predsjedniku suda odmah nakon i zahtjevati da se istrazi slucaj.

Svojim potpisom ovjerili ste sadrzaj koji pise. Gledajte s druge strane. Netko nesto potpise, onda skuzi da mu ne pase, pa onda krivi nekog drugog da je izmjenio. U nepovoljnom ste polozaju jer tu pristranost suda ne mozete dokazati, a u svakoj prituzbi biti ce glas suda (sutkinje i zapisnicarke), ali i suprotne strane koja ce sve potvrditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve mi je jasno da sam napravio glupost i pogrešku potpisom.Neznam koliko je to važno, ali sam pročitao u kaznenom pravu da se svaka stranica zapisnika potpisije posebno na dnu ukoliko ih ima više.U mome slučaju ih je bilo 6.Da li sam trebao potpisati svaku, ili samo zadnju.To mi sada nije jsno.Isto tako sam primjetio tek kod kuće da je da svakom zapisniku drugoo ime od zapisničarke, a bila je jedna te ista osoba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tocno, po ZKP-u, morate potpisati svaku stranicu ako ih ima vise od jedne. Ako to nije slucaj, znaci, ako vam na potpis nisu dane sve stranice nego samo zadnja, pokusajte osporiti sadrzaj ostalih stranica.

No, bilo kako bilo, ovako je tesko davati odgovore posto nema kompletnog i fizickog uvida u vasu dokumentaciju. Pokusajte sto prije otici kod odvjetnika i pokusajte pronaci neko najpovoljnije rjesenje za vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija