Jump to content

Kartica RVI?


sviby

Preporučene objave

Nedavno sam na Mup-u rješavao neke stvari i službenica me upita dali sam rvi da mogu biti oslobođen takse.Kažem jesam rvi a ona molim karticu rvi.Ja blenem i pitam kakva je to kartica(hvidra,liječeni od ptsp...),odgovor pitajte kod svojih ili mi donesite kopiju rješenja.Kako mi se nije dalo voziti 40km i plačati kopiranje platio sam taksu.

 

Moje pitanje je:o kakvoj kartici je govorila službenica,tko ju izdaje i kada?

 

Inače imam od 11 mjeseca rješenje plp 20% stalno.

 

Hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju odeš u hvidru u tvom mjestu , ,doneseš dvije slike ,popuniš pristupnicu,tj učlaniš se..,oni ti izrade iskaznicu HRVI sa tvojom slikom.

Nju nosiš uvjek sa sobom kao i običnu osobnu iskaznicu,jer sa njom možeš sve rješavati što se tiče osobađanja državih taksi,prednost u zdravstevnim ustanova itd itd,na njoj piše i tvoj stupanj ivalidnosti.

Dakle ravno u HVIDR-u i to si riješi.

Ne znam zašto se čudiš ako kažeš ja sam ratni vojni invalid i netko te traži iskaznicu da to utvrdi,to je sasvim normalno.

A ne se čuditi ko koka jajetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi je napisao:

Prijatelju odeš u hvidru u tvom mjestu , ,doneseš dvije slike ,popuniš pristupnicu,tj učlaniš se..,oni ti izrade iskaznicu HRVI sa tvojom slikom.

Nju nosiš uvjek sa sobom kao i običnu osobnu iskaznicu,jer sa njom možeš sve rješavati što se tiče osobađanja državih taksi,prednost u zdravstevnim ustanova itd itd,na njoj piše i tvoj stupanj ivalidnosti.

Dakle ravno u HVIDR-u i to si riješi.

Ne znam zašto se čudiš ako kažeš ja sam ratni vojni invalid i netko te traži iskaznicu da to utvrdi,to je sasvim normalno.

A ne se čuditi ko koka jajetu.

 

da prijatelju ali HVIDRa RH ne šalje iskaznice već par godina iako se redovito plaća članarina

poz iz vtc županije :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sama kartica izdana od strane HVIDR-e sama po sebi nema neku posebnu težinu već je jedini i vjerodostojni dokumanat za ostvarivanje određenih prava temeljem ZOPHB i statusa HRVI pravomočno drugostupanjsko rješenje...

 

Zahtijev za izdavanje iskaznice prema HVIDR-i možete podnjeti u mjestu svoga prebivališta- boravišta,dovoljna je jedna slika i popuniti odgovarajući zahtijev te priložiti 2.stupanjsko rješenje (može bititi i privremeno) ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

apache70 je napisao:

Hvidra uredno dostavlja iskaznice, kada u podružnici uplatiš 120 kuna. Ja je dobio u roku 30 dana!

 

Ja sam prvo podnio zahtjev, uz zahtjev predao 2 slike + rješenje o statusu hrvi od dlp i za nekih 2 mjeseca dobio sam iskaznicu ( istih dimenzija kao i osobna, slične izrade ) i tek tada sam uplatio članarinu.

 

Ali iz HVIDRE su me ugodno iznenadili nazvavši me nekoliko dana prije sv. Nikole i priopčili mi da dođem sa djecom na priredbu i darove od sv. Nikole u područnu srednju školu. Lijepa gesta od njih, lijepo što su se sijetili djece.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija