Jump to content

dionice HRVI ,novo


diksi

Preporučene objave

Upravo izašla vijest da HFP razmišlja o dodjeli gotovine umjesto dionica.

Razlozi ogromna većina ne znaju ništa o dionicama i samo

se stvara nered u tržištu dionica.

Mislim da je to dobra vijest i da to svakako treba podržati.

Nedavno sam negdje čitao da je HFP-u i upućen takav prijedlog od strane nekih branitelja ili udruga. izgleda da su ovi razmislili o tome i vidjeli da su ljudi u prav,svaka čast.

Samo ne znam kako će se to uskladiti s Zakonom o PHB,jer tamo piše dodjeljuju se dionice tj. imaju pravo na dionice.

Uglavnom pozivam sve one koji imaju ikakvu mogućnost komunikacije s HFP i davanje podrške toj ideji da to učine jer je to u korist branitelja prije svega iz razloga jer neke dionice koje su dodjeljivanje nisu izlistane na Zagrebačkoj burzi i ne može s s njima trgovati,drugo dobijale su se nominalne vrijednosti dionica a realno je stanje da neke od njih vrijede trenutno i 10 puta manje od nominale tako da su mnogi ostali jako oštećeni i da dalje ne nabrajam.

Sa gotovinom bi to trebalo ići puno brže,a kome ne treba gotovina.Ako baš netko hoće dionice može to vrlo jednostavno učiniti preko neke brokerske kuće.Dovoljno je da se samo registrira u njoj i kaže hoću tu i tu dionicu za toliko novaca i to je to.

 

http://www.poslovni.hr/134696.aspx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma prijatelju buda ,nije problem dionicu prodati to će se svatko snaći nego je problem u tome što nam uvaljuju svakojake dionice koje kad ih želiš prodati vrijede puno manje nego što im je nominalna vrijednost po kojoj oni računaju kad dodjeljuju dionicu.

Jednostavno neka xy dionica je po nominali npr 100kn i oni ti daju za neki iznos na koji imaš pravo recimo 10.000,kn 100 tih dionica.

I onda kad ih dobiješ poželiš ih prodati, kad tamo na tržištu ona vrijedi samo 25kn po komadu i umjesto da dobiješ 10000kn gotovine kako su ti oni računali pri dodjeli dionice ti dobiješ 2500kn.

Plus je još veći problem ako se te dionice ni ne nalaze na tržištu,onda moraš ići osobno u dotičnu firmu i nuditi nekom direktoru da ti otkupi te dionice.

Ako nitko neće iz firme a nema je izlistane na TK ,znači dobio si bezvrijedan papir.

Dakle totalno nepovoljno i bez veze,zato smatram da je ova ideja dobra da dobiješ gotovine koliko ti slijedi i onda ako baš hoćeš kupiti neku dionicu kupiš koju god želiš na tržištu kapitala.

Ti barem znaš kako to ide,ali ogromna većina ljudi nemaju pojma o tome,tek kad dobiju dionice i požele prodati uvide

da su izigrani,ali tako je po sadašnjem Pravilniku o dodjeli dionica i zato sam da se to mijenja,držim da je ova ideja od Predsjednika fonda dobra i da ljudi dobiju zaista onoliko koliko im pripada.

IMHO

Srdačan pozdrav i sretno na ZSE.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prijatelju diksi

 

u zakonu o hrvi stoji da će branitelj sa statusom rvi zavisno o postotku invalidnosti dobiti zakonski propisan paket dionica (po nominalnoj vrijednosti)određene vrijednosti.spadam u one koji su dionice prodali krajem 2006. i pri prodaji dobio duplo kunića.branitelji koji su poslije prodavali dobili su manje od nominalne vrijednosti zbog pada tržišta.sada se piše da bi se isplatile kune u nominalnoj vrijednosti.znači da oni nebi izgubili niti kune. pitam te a što je sa onima koji su prodali i dobili manje 50-70% od nominale.tko če njima nadoknaditi izgubljeno ? vjerovatno neće nitko i nisu u istom položaju sa onima koji tek trebaju dobiti dionice.ponovno če dobar dio branitelja biti oštečen ali ne svojom krivicom.

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naravno buda da nitko neće nikome nadoknađivati gubitke zbog razlike u cijeni dionica do sada ,ali i ovo bi bio napredak da oni koji trebaju dobiti u budućnosti barem tako ne prođu,ja sam jedan od onih koji je isto oštećen i to jako dobio sam dionice još negdje 97g po nominali 100kn,kad sam išao prodati a lova mi je trebala prodao sam za 70kn jer je tava cijena bila ARNT-R-A i što da sad radim,barem sam nešto dobio,tko mi je kriv što sam odmah išao prodati da sam čekao 2007.ta ista dionica vrijedila je oko 400kn.Tad nisam pojma imao o dionicama ,sad je to sasvim nešto drugo.

To je tako sa dionicama i ti to dobro znaš.

Dakle nitko neće nikome snositi gubitak jer ni ne mora odmah prodati dionice,može čekati ili ostaviti svojoj djeci u naslijeđe ako ne želi prodati ispod cjene po kojoj je dobio.

Za ove nove opet ponavljam mislim da je ova ideja o isplati gotovine dobra jer barem u startu ništa neće izgubiti niti dobiti zbog razlika u cjeni dionice dobiti će točno koliko ih sljeduje,a na njima je onda izbor da li će taj keš upotrijebiti za svakodnevne potrebe ili uložiti dalje u dionice po svojoj odluci i izboru.

Prihvaćam da se svi ne moraju složiti s mojim mišljenjem niti to očekujem,ali pošto jako dobro poznam tu problematiku za mene je ovo što sam naveo puno bolje.Otvoreno ja npr.trebam dobiti razliku za 20% invalidnosti i ako to uopće dobijem kako loše stvari stoje u državi volio bih keš i naravno odmah to uložio u dionice po svom izboru ima ih koliko hoćeš odličnih dionica koje se sad mogu kupiti za bagatelu,za 2do3 godine vrijedit će barem 300%više.

 

Eto s time završavam ovu priču na forumu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

diksi je napisao:

naravno buda da nitko neće nikome nadoknađivati gubitke zbog razlike u cijeni dionica do sada ,ali i ovo bi bio napredak da oni koji trebaju dobiti u budućnosti barem tako ne prođu,ja sam jedan od onih koji je isto oštećen i to jako dobio sam dionice još negdje 97g po nominali 100kn,kad sam išao prodati a lova mi je trebala prodao sam za 70kn jer je tava cijena bila ARNT-R-A i što da sad radim,barem sam nešto dobio,tko mi je kriv što sam odmah išao prodati da sam čekao 2007.ta ista dionica vrijedila je oko 400kn.Tad nisam pojma imao o dionicama ,sad je to sasvim nešto drugo.

To je tako sa dionicama i ti to dobro znaš.

Dakle nitko neće nikome snositi gubitak jer ni ne mora odmah prodati dionice,može čekati ili ostaviti svojoj djeci u naslijeđe ako ne želi prodati ispod cjene po kojoj je dobio.

Za ove nove opet ponavljam mislim da je ova ideja o isplati gotovine dobra jer barem u startu ništa neće izgubiti niti dobiti zbog razlika u cjeni dionice dobiti će točno koliko ih sljeduje,a na njima je onda izbor da li će taj keš upotrijebiti za svakodnevne potrebe ili uložiti dalje u dionice po svojoj odluci i izboru.

Prihvaćam da se svi ne moraju složiti s mojim mišljenjem niti to očekujem,ali pošto jako dobro poznam tu problematiku za mene je ovo što sam naveo puno bolje.Otvoreno ja npr.trebam dobiti razliku za 20% invalidnosti i ako to uopće dobijem kako loše stvari stoje u državi volio bih keš i naravno odmah to uložio u dionice po svom izboru ima ih koliko hoćeš odličnih dionica koje se sad mogu kupiti za bagatelu,za 2do3 godine vrijedit će barem 300%više.

 

Eto s time završavam ovu priču na forumu.

e moj diksy a kako si siguran da će otići 300% gore a ne kao i prve koje si dobio u minus,prijatelju ovo Hrvatska i ništa se nezna

pozz iz slatine,od bivšeg pripadnika 127,81., i 2.brigade

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Politički rizik je samo jedan od rizika ulaganja,

a ima ih puno..monetarna politika,rizik promjene propisa,gospodarski rizik,rizik likvidnosti vanjski čimbenici itd..

Ulaganje je dugoročan posao ,dakle gleda se na najmanje 3-5 g.i procjenjuju sve vrste rizika koje mogu utjecati na ulaganje kapitala i određivanje vrste ulaganja da li su to novac,zlato,nekretnine,dionice,opcije ili nešto drugo

Konkretno kod nas je situacija takva kakva je i sve je već uračunato u cijenu npr ,dionica koje su svega na 37% svoje maximalne vrijednosti u prosjeku,a većina je njih na 15-20% vrijednosti ..

Približavanjem ulaska u Europsku uniju,sređivanjem stanja u području pravne države (a u toku je taj cilj) stvoriti će se pretpostavke za pravnu sigurnost i znatno veći ulazak stranog kapitala u Hrvatsku.

Ulazak naš zemlje u Eu,i već započeti proces izlaska iz recesije na svim razvijenijim tržištima povoljno će djelovati i na našu zemlju kako u realnom tako i u financijskom sektoru

Tako da unatoč sadašnjim unutarnjim političkim problemima u dugoročnom razdoblju od tri do pet godina možemo očekivati i

značajniji prinos na uloženi kapital u određene investicije.

Među kojima su i dionice(s dobrim fundamentima) i udjeli u fondovima(koji imaju dobru diverzifikaciju rizika).

Braniteljski fond je za sada jedan od najačih (po visini f.imovine )i najboljih u Hrvatskoj po ostvarenim prinosima.Politika rasposdjele dobiti je nešto drugo ,ali o tome odlučuje Upravni odbor.

Faktor koji nazivate srećom(uopće ne postoji u klasifikaciji rizika)ima samo kratkoročnu ulogu i tako razmišljaju oni koji se misle preko noći obogatiti a nemaju pojma o onome u što ulažu,to su iskusili mnogi naši građani na nedavnim IPO-ima(HT,INA,ATGR,MGMA i dr.).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija