Jump to content

prava branitelja s 20% invalidnosti


zemox

Preporučene objave

zemox je napisao:

Hrvatski sam branitelj u mirovini od 2005.god.

Dobio sam rješenje iz Zagreba o stalnoj invalidnosti 20%.

Molio bih da mi netko napiše kakva prava imam kao invalid domovinskog rata. Unaprijed zahvaljujem!

 

Slažem se s Prekaljenim :palac:

 

A evo i nekoliko stvari za početak:

 

- Imaš pravo na osobnu invalidninu od 114,75 kn (zahtjev u županijskom Uredu)

- Imaš pravo na obračun mirovine prema drugim koeficientima suklando narečenom Zakonu (zahtjev u mirovinskom)

- Imaš pravo na besplatno dopunsko zdravstveno osiguranje (Zahtjev u HZZO)

- Imaš pravo na dionice (zahtjev u Fondu za privatizaciju - trenutno nemaju ni jednu dionicu)

- Imaš pravo na procjenu radne sposobnosti (zahtjev u mirovinskom)

- Imaš pravo na osobađanje nekih državnim pristojbi (biljega)

- Imaš pravo zatražiti bez naknade premanjenu zemljišta

- T-com daje popust u visini postotka na osnovni paket

- Neki gradovi daju popust kod plaćanja grijanja u visini postotka invalidnosti HRVI

- i možda još neke sitnice kao što kaže Prekaljeni !!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za t-com je sigurno samo morate imat paket super 60 i dostavit im potvrdu da ste član neke braniteljske udruge,tada Vam umanjuju račun za postotak koji imate hrvi,al najbolje ako se kaj promjenilo da se informirate u najbližem t-com centru...

....u stvari to su sve mrvice ,ali ako želite imate na to pravo,ja se neću s tim zezat.lp iz KC

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Dragovoljac iz 1990. god., HRVI 30 % (drugi puta drugostupanjaska komisija HRVI-a), policijski službenik s općom nesposobnošću za rad, od 2008. godine na dugotrajnom bolovanju poradi PTSP-a. Na liječnićkoj komisiji u HZMO procijenjena mi je 20 % oštećenje organizma uslijed ratnih djelovanja, a 80% profesionalno, poradi čega sam podnio žalbu na rješenje nezadovoljan izrečenim omjerom. Tijekom rata sudjelovao sam u ratnim operacijama u jedinici za posebne namjene MUP-a RH, a poslije povremeno u akcijama u kojima san priključivan pripadnicima SJP-a MUP-a. Navodno da se HRVI OSO MUP-a RH koji su sudjelovali u zajedničkim akcijama pod zapovjedništvom SJP-a određuju povoljniji omjeri kod ocjene oštećenja organizma uslijed ratnih djelovanja, odnosno jednako kao i pripadnicima SJP-a s statusom HRVI-a. Pa ako je tako da li netko zna za zakon ili pravilnik na kojeg bi se pozvao prigodom novog pristupanja pred ovlaštenog vještaka HZMO ili kod podnošenja žabe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Navodno da se HRVI OSO MUP-a RH koji su sudjelovali u zajedničkim akcijama pod zapovjedništvom SJP-a određuju povoljniji omjeri kod ocjene oštećenja organizma uslijed ratnih djelovanja, odnosno jednako kao i pripadnicima SJP-a s statusom HRVI-a.

 

Ja osobno za to nisam čuo i ne vjerujem da je tako.

 

Aktivni policijski službenici koji su bili u spec. postrojbi, a imaju status HRVI te idu u invalidsku mirovinu imaju pravo na čin satnika i određeni koeficijent prilikom izračuna mirovine (polazni faktor 1,85 kod izračuna), ali nisam čuo za ovo što je citirano.

Vi iako niste bili pripadnik spec. postrojbe imate pravo na taj koeficijent (dragovoljac sa statusom HRVI), a ovisno o zvanju u policiji (2 policijska zvanja kao HRVI idete "gore") i to će biti pretvoreno u odgovarajući vojni čin.

 

Međutim, ukoliko dođe do pogoršanja Vašeg zdravstvenog stanja, "odradite" dnevnu bolnicu ili ležanje i nastavite redovno sa liječenjem, ne vidim razlog da za 8-9 mjeseci opet ne dostavite svu novu dokumentaciju sa zahtjevom za ponovnu procjenu radne sposobnosti.

 

Ova žalba teško da će Vam proći na mirovinskom jer iskustva govore da žalbe ne prolaze..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

freed je napisao:

Lega koliko si siguran za ovo T-com

prošle godine u 6mj.na pultu t-coma sam pročitao da hrvi imaju pravo na 50% popusta na telefon,odnosno fiksnu liniju.

točno je da se treba priložiti iskaznica rvi-a,no kako je nisam imao,a nemam je ni sada,prihvatili su mi rješenje o statusu.

inače, fiksna linija košta 60kn,i nakon što sam predao fotokopiju rješenja dobijam tu pogodnost i fiksnu liniju plačam 30kn.međutim,ne zadugo.nakon dva mjeseca je 48kn,i naposljetku,sada 58kn.

idem u grad pa ću provjeriti i javiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

davor1973 je napisao:

freed je napisao:

Lega koliko si siguran za ovo T-com

prošle godine u 6mj.na pultu t-coma sam pročitao da hrvi imaju pravo na 50% popusta na telefon,odnosno fiksnu liniju.

točno je da se treba priložiti iskaznica rvi-a,no kako je nisam imao,a nemam je ni sada,prihvatili su mi rješenje o statusu.

inače, fiksna linija košta 60kn,i nakon što sam predao fotokopiju rješenja dobijam tu pogodnost i fiksnu liniju plačam 30kn.međutim,ne zadugo.nakon dva mjeseca je 48kn,i naposljetku,sada 58kn.

idem u grad pa ću provjeriti i javiti.

zakasnio,rade do 13h.u pon.je mirovina i plačanje računa.tada ću provjeriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

davor 1973,znaći s vremenom si se vratio na onu preplatu na kojoj si i bio,treba provijerit vjerovatno nešto postoji u tome kad su ti prihvatili prvi puta,sada su možda samo nešto malo izmijenili,i dali na drugi način.Ja imam 40% RVI OSMA SKUPINA trajno,priznajem da se nisam nikada ni upustio u to da vidim na čega bi mogao imati prava,osim onih osnovnih prava. Molio bih ako neko ima sličan ili takav status kao ja,da obavijesti sve koji nisu upoznati sa time ,zajedno čemo moći više informacija prikupiti koje bi nam svima dobro došle...... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

freed je napisao:

davor 1973,znaći s vremenom si se vratio na onu preplatu na kojoj si i bio,treba provijerit vjerovatno nešto postoji u tome kad su ti prihvatili prvi puta,sada su možda samo nešto malo izmijenili,i dali na drugi način.Ja imam 40% RVI OSMA SKUPINA trajno,priznajem da se nisam nikada ni upustio u to da vidim na čega bi mogao imati prava,osim onih osnovnih prava. Molio bih ako neko ima sličan ili takav status kao ja,da obavijesti sve koji nisu upoznati sa time ,zajedno čemo moći više informacija prikupiti koje bi nam svima dobro došle...... :palac:

ponajprije,nije bitno kolika ti je invalidnost,bitno je da si hrvi!priložiš iskaznicu (ukoliko je nemaš),fotokopiraš drugostupanjsko rješenje, i čekaš slijedeći račun.

osobno sam bio uskračen za usluge t-coma jer mjesecima nisam plačao račune.nakon što sam sve platio usluga se vratila,ali pogodnost ne.

u pon. je mirovina i plačanje računa.javim detalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

davor1973 je napisao:

freed je napisao:

davor 1973,znaći s vremenom si se vratio na onu preplatu na kojoj si i bio,treba provijerit vjerovatno nešto postoji u tome kad su ti prihvatili prvi puta,sada su možda samo nešto malo izmijenili,i dali na drugi način.Ja imam 40% RVI OSMA SKUPINA trajno,priznajem da se nisam nikada ni upustio u to da vidim na čega bi mogao imati prava,osim onih osnovnih prava. Molio bih ako neko ima sličan ili takav status kao ja,da obavijesti sve koji nisu upoznati sa time ,zajedno čemo moći više informacija prikupiti koje bi nam svima dobro došle...... :palac:

ponajprije,nije bitno kolika ti je invalidnost,bitno je da si hrvi!priložiš iskaznicu (ukoliko je nemaš),fotokopiraš drugostupanjsko rješenje, i čekaš slijedeći račun.

osobno sam bio uskračen za usluge t-coma jer mjesecima nisam plačao račune.nakon što sam sve platio usluga se vratila,ali pogodnost ne.

u pon. je mirovina i plačanje računa.javim detalje.

ovako.t-com kao i obično se pravi lud.oni ne znaju kako je do toga došlo.no,zbog tih 30kn,kruha gladan biti neću pa odustajem od toga.

ipak,zbog načela ću nastojati doći do kraja.

osim hrvi-a,pogodnost imaju i slijepi,gluhi,nijemi,retardirani...itd.

prema tome,možeš uzeti iskaznicu ili rješenje o hrvi, i otići u t-com i zatražiti svoje pravo.oni,t-com stavlja naglasak na udrugu branitelja,odnosno da preko njih ostvariš tu pogodnost, što u mome slučaju nije bio primjer.

osobno sam predao u t-com rješenje o statusu i istu pogodnost koristio prva dva mjeseca.ostalo je prošlost!

grubi zaključak je da su to pogodnosti samo iz vana,ali samo iz vana.sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija