Jump to content

krađa identiteta


Issytop

Preporučene objave

Molim prilično hitnu pomoć za jednog prijatelja.

 

Čovjek je pred par godina razvrgnuo suvlasništvo nad kućom sa sestrom koja ga je isplatila. On je bio vlasnik telefonske linije i propustio je da prenese vlasništvo telefona na nju (uzdah).

Ona je pomoću njegovih podataka (JMBG-a) zatražila od telefonskog operatera e-mail adresu, a kasnije pomoću tog e-maila i ADSL. Sad to ne želi platiti, pa je operater teretio tog mog prijatelja - tako je čovjek i saznao za cijelu priču!

 

Telefonska kompanije se pravi grbava: oni su kao "nedvojbeno utvrdili njegov identitet pomoću JMBG-a", a cijela se narudžba očito dešavala online. Čak i na besplatnom telefonu kompanije uredno kažu da oni mogu tako "na daljinu" otvoriti e-mail, jer je njima dovoljno da se kaže JMBG i broj telefona(!!!)

 

 

Imate li što pametno za savjetovati? Liniju ne može prenijeti na nju dok se ne plati (poveći) dug.

 

Kome se obratiti?

 

Hvala, pozzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

treba od operatera tražiti potpisan ugovor (na uvid)i kopiju.

potraživanje vršiti pismeno,preporučeno i sa povratnicom ili da operater na kopiji zahtjeva ovjeri i potpiše primitak zahtjeva.

svaki ugovor ili zahtjev treba biti potpisan .

usporedite potpis.

obratiti se Općinskom državnom odvjetništvu (zbog kaznenog djela )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bovu, ponajprije hvala Vam na odgovoru.

 

Ovo je već treći pokušaj da odgovorim, jer mi «puca» internetska veza (na moru sam, la-la-la)

 

Ne znam smije li se imenovati kompanija, ali stigao je odgovor da smatraju da je prigovor «neosnovan», jer oni ugovor sklopljen elektroničkim putem smatraju valjanim. Nisu ni riječju spomenuli na koji je način utvrđen identitet naručitelja e-maila, budući da taj moj kolega nije nikad zatražio e-mail adresu. To je učinila također njegova sestra s njegovim podacima.

 

Kad ste spomenuli ODO – jeste li mislili na telefonsku kompaniju ili na sestru?

Tko bi još mogao biti nadležan za tu svinjariju?

 

Ja sam sklepala nekakvu žalbu Povjerenstvu koje su sami naveli kao sljedeće u redosljedu, ali bojim se da je to ćorak (adresa je poštanski pretinac, pa ništa od povratnice.)

 

Hvala, pozzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija