Jump to content

Aneks ugovora na neodređeno?!?


Sveti-gral

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Imam pitanje (ništa neobično, je li?) - je li moguće dodati aneks ugovoru na neodređeno koji je potpisan prije koju godinu, i time ga promijeniti, tj vratiti na ugovor na određeno??

 

POJAŠNJENJE SITUACIJE: nakon višegodišnjeg radnog iskustva u medicinskoj struci, i nakon konačno (izvan zakonski razumnih rokova) potpisanog ugovora na neodređeno, pojavila se moguća situacija da me vrate na određeno, radi još uvijek nepojašnjenih razloga. Budući još ne znam sve detalje, ne bih duljila, jer primarno me zanima ovo kod ugovora, a potom mogu navesti daljnju priču o licenci, radnom iskustvu, struci i tako dalje.

 

Srdačan pozdrav u ove blagdanske dane,

Sveti gral

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sveti-gral je napisao:

Nitko ništa ne zna.. :-?

Šteta.

 

Pooozzzz S-g,

pa sad da baš "niko ništa ne zna"???? to je i stari Sokrat rekel.

A da smo malo strpljiviji,to bi o "nama" nekaj reklo.

 

Dodati anex ugovoru, JEST moguće.

On se od strane poslodavca i daje radi toga jer poslodavac nešto u vašem ugovoru želi promjeniti. (naravno na gore za vas....... a možda sam i u krivu:smijeh:).

Anex je dvostrani akt koji i vi trebate potpisati da bi bio pravovaljan.

S obzirom da to vi nećete učiniti (potpisati) onda nema ništa od toga da vam se taj ugovor "vrati" na ugovor o radu na određeno vrijeme.

Zadovoljni? :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakako da je moguće staviti dodatak kojim se mjenjaju ili dopunjuju pojednine odredbe važećeg ugovora međutim....mislim da bi aneks takvog sadržaja bio protivan prislinim propisima tj. protivan zakonu o radu koji je izričit po pitanju uvjeta pod kojima se može sklopiti ugovor na neodređeno, a također izričit po pitanju prestanka ugovora ugovora o radu uopće.

Dakle radilo bi se o aneksu koji bi imao učinak (samo teoretski, jer bi zapravo bio ništetan) prestanka važećeg ugovora, a ne mijenjanja ili dopune.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dioničar je napisao:

Dakako da je moguće staviti dodatak kojim se mjenjaju ili dopunjuju pojednine odredbe važećeg ugovora međutim....mislim da bi aneks takvog sadržaja bio protivan prislinim propisima tj. protivan zakonu o radu koji je izričit po pitanju uvjeta pod kojima se može sklopiti ugovor na neodređeno, a također izričit po pitanju prestanka ugovora ugovora o radu uopće.

Dakle radilo bi se o aneksu koji bi imao učinak (samo teoretski, jer bi zapravo bio ništetan) prestanka važećeg ugovora, a ne mijenjanja ili dopune.

 

samo ispravak: dakle zakon je izričit po pitanju uvjeta pod kojima se može sklopiti ugovor na određeno (krivo piše neodređeno)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Znači aneksom se može promijeniti ugovor iz neodređeno u određeno, je li ima možda netko nekakav primjer? U odluci o prestanku mora li se navesti onda da je ugovor bio na neodređeno pa aneksom izmjenjen u određeno...

Molim vas ako tko može pomoći hitno mi je jer bi ljudima trebali dati istek ugovora radi naknade sa zavoda...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija