Jump to content

evidencija "skrbi"


kira

Preporučene objave

Tijekom Domovinskog rata postojala je "evidencija-SKRBI",nije mi poznato kojom uredbom, naputkom ili zakonskom odredbom je ista bila ustrojena i na koga se odnosila(pretpostavljam d a se odnosila na ranjene i oboljele) ali kako se ona vodila, i drugo nije mi poznato, koja prava su proizilazila iz te evidencije, poglavito kako se ona vodila za djelatne vojne osobe.

Molim da mi netko tko je upućeniji da objašnjenje.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kira je napisao:

Tijekom Domovinskog rata postojala je "evidencija-SKRBI",nije mi poznato kojom uredbom, naputkom ili zakonskom odredbom je ista bila ustrojena i na koga se odnosila(pretpostavljam d a se odnosila na ranjene i oboljele) ali kako se ona vodila, i drugo nije mi poznato, koja prava su proizilazila iz te evidencije, poglavito kako se ona vodila za djelatne vojne osobe.

Molim da mi netko tko je upućeniji da objašnjenje.

 

Hvala.

 

Ta skrb je bila naknada za mobilizirane u pravilu nastradale branitelje tokom rata,koji su bili nezaposleni ili im se firma raspala u vrijeme dok su oni bili mobilizirani.

Kako nakon oporavka nebi završili bez primanja išli su na tu skrb dok im je trajao oporavak,neki su završili u mirovinama a neki su si našli posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali su na tu "evidnciju skrbi" mogli biti upućeni i DVO. Koliko mi je poznato da je negdje u mjesecu siječnju 1996.g, bio izdat Naputak od strane Ministra obrane kojim je regilirana "evidncija skrbi".

Nadalje, svim DVO, koji su tijekom 1995,96 i dalje bili na bolovanju navodno su bili na "evidnciji skrbi", a zatim preko HZZO reguliraili plaću u 100% iznosu, budući im je plaća bila umanjivana od dana odlaska na bolovanje, dakle isplaćivala se plaća samo po osobnom činu.

No po meni ta "evidencija skrbi" poglavito se odnosila na pričuvu a "skrb" se vodili u uredima za obranu...mislim.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija