Jump to content

prekovremeni sati


ana456

Preporučene objave

Ljudevit je napisao:

Ana,

Ne možeš NIŠTA.

Novi Zakon o radu ne predviđa nikakve sankcije za poduzetnike koji ne vrše isplatu plaće svojim zaposlenicima!? I to mi nazivamo pravnom stećevinom u demokratskoj državi?! Uzmi ili ostavi? Jadno, bjedno, ponižavajuće......

 

 

Nemogu vjerovati.... dali je to moguče????

Dali to ima igdje u svijetu???

Kakav je to zakon???

Kakva je to država???

U svakom slučaju hvala na odgovoru!!! :palacdolje::palacdolje::palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudevit je napisao:

Ana,

Ne možeš NIŠTA.

Novi Zakon o radu ne predviđa nikakve sankcije za poduzetnike koji ne vrše isplatu plaće svojim zaposlenicima!? I to mi nazivamo pravnom stećevinom u demokratskoj državi?! Uzmi ili ostavi? Jadno, bjedno, ponižavajuće......

 

Ludevit,

nemojte krivo informirati korisnike Legalisa! Nepoznavanje problematike uz ljutnju radi Vaših problema ne daje Vam za pravo da "ružite" po ovoj državi koja ako je išta dobro napravila to jest Zakon o radu! To što ste rekli Ani NIJE TOČNO! Zakon o radu je IZVRSTAN za radnika. Kada biste poznavali ovu problematiku i da ste čitali išta iz sudske prakse i da imate bilo kakvo iskustvo nebiste lupetali ovakve gluposti. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ana456 je napisao:

Ljudevit je napisao:

Ana,

Ne možeš NIŠTA.

Novi Zakon o radu ne predviđa nikakve sankcije za poduzetnike koji ne vrše isplatu plaće svojim zaposlenicima!? I to mi nazivamo pravnom stećevinom u demokratskoj državi?! Uzmi ili ostavi? Jadno, bjedno, ponižavajuće......

 

 

Nemogu vjerovati.... dali je to moguče????

Dali to ima igdje u svijetu???

Kakav je to zakon???

Kakva je to država???

U svakom slučaju hvala na odgovoru!!! :palacdolje::palacdolje::palacdolje:

 

Ana pozzzzzzzz,

Vi ste tražili odgovor pravnika. Dakle ćete pričekati da vam odgovori pravnik. Legalis portal na kojem sudjelujemo i mi neki "amareti" sa svojim znanjima i iskustvom te pomažemu uputiti ljude sa problemima ka lakšem riješavanju istih. U tom smislu i moj predhodni post i pitanje: samo pravnik :place::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cigo da me krivo neshvatite, nije mi namjera "pljuvati " po ovoj državi , jer su se za nju borili moj suprug i sin koji je dragovoljac sa 18g. ( nije bio obavezan )ali je svim srcem želio, kao naša cjela obitelj i mnogi drugi da već jednom imamo "svoju" državu, zato je moja ogorčenost tim veća za sve loše što se događa...

Pozdrav! :-D:-D:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ana456 je napisao:

Cigo da me krivo neshvatite, nije mi namjera "pljuvati " po ovoj državi , jer su se za nju borili moj suprug i sin koji je dragovoljac sa 18g. ( nije bio obavezan )ali je svim srcem želio, kao naša cjela obitelj i mnogi drugi da već jednom imamo "svoju" državu, zato je moja ogorčenost tim veća za sve loše što se događa...

Pozdrav! :-D:-D:-D

 

ana 465,

recite:želite li Vi saznati što trebate napraviti u konkretnom Vašem slučaju?????????? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ana pozzzzz,

dakle ana da bismo mogli nešto znati moramo to naučiti. Informirati se i to proći. Ono što na ovoj stranici ovoga portala možete sigurno jest, naučiti puno o svojim obvezama i pravima iz radnog odnosa. Iz sile i radi potrebe naučio sam i ja. Dakle ja neznam sve,to ni nije moja "dužnost" a nitije moguće,ali znam dovoljno da Vas ili kog drugog mogu uputiti kome da se obratite i kako da sami dođete do svojih prava. Osim toga za vašu informaciju rijetki su pravnici koj se bave radnim pravom baš prema njhovim tvrdnjama. I na koncu Legalis ima svoje moderatore koji paze da to što pišemo na našem portalu, ima smisao i bude korisno sudionicima kao tumačenje Zakona.

Sad kad smo se dogovorili idemo ovako.

Kako bismo mogli ispravno reagirati, potrebno je znati da li je Vaš podslodavac potpisnik kolektivnog ugovora?

Ima li možda, ako zapošljava preko 20 radnika,pravilnik o radu?

U tim bi dokumentima trebalo biti regulirano sve što nije regulirano Vašim ugovorom o radu,pa tako i prekovremeni rad odnosno njegova isplata ili eventualna preraspodjela radnog vremena.

Nemate li možda sindikat? Kakav ugovor o radu imate (na određeno ili neodređeno vrijeme)i koliko dugo radite kod tog poslodavca? Piše li išta u vašem ugovoru o prekovremenim satima.

Dakle moramo znati neke činjenice koje su vezane za vaš "slučaj" da bismo mogli o tome temeljem Zakona o radu zauzeti konkretan stav.

i na kraju ono najvažnije:

Iz vašeg posta nije jasno dali Vaš poslodavac to samo "traži" ili Vam je i uzeo prekovremene sate?

To što Vaš poslodavac traži da mu poklonite 50% prekovremenih sati to nek Vam i napiše. Samo to zasigurno neće učiniti jer zna da je to što traži protuzakonito.

Molim odgovor na postavljena pitanja,pa ćemo nastaviti sa "radom". :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E, u tome i je problem, nema kolektivnog ugovora(koliko znam), nema sindikata,zapošljava više od 20 ljudi...

Pravilnik o radu je "samovolja i bezobrazluk",

ugovor je na neodređeno vrijeme...Prošle godine je inspekcija dolazila dva puta, ali ništa se nije promjenilo, jedino je na internetu (neznam na kojim stranicama) bilo objavljeno da ta tvrtka najviše krši prava radnika i to je to..., dali je bilo kakvih sankcija ja to neznam, ali mislim da nije...Rječ je o tvrtki koja se bavi turizmom koji bi trebao puniti državnu blagajnu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ana456 je napisao:

E, u tome i je problem, nema kolektivnog ugovora(koliko znam), nema sindikata,zapošljava više od 20 ljudi...

Pravilnik o radu je "samovolja i bezobrazluk",

ugovor je na neodređeno vrijeme...Prošle godine je inspekcija dolazila dva puta, ali ništa se nije promjenilo, jedino je na internetu (neznam na kojim stranicama) bilo objavljeno da ta tvrtka najviše krši prava radnika i to je to..., dali je bilo kakvih sankcija ja to neznam, ali mislim da nije...Rječ je o tvrtki koja se bavi turizmom koji bi trebao puniti državnu blagajnu...

 

Ana jeli Vam uzeo 50% prekovremenih ili je samo prijetio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cigo1 je napisao:

ana456 je napisao:

E, u tome i je problem, nema kolektivnog ugovora(koliko znam), nema sindikata,zapošljava više od 20 ljudi...

Pravilnik o radu je "samovolja i bezobrazluk",

ugovor je na neodređeno vrijeme...Prošle godine je inspekcija dolazila dva puta, ali ništa se nije promjenilo, jedino je na internetu (neznam na kojim stranicama) bilo objavljeno da ta tvrtka najviše krši prava radnika i to je to..., dali je bilo kakvih sankcija ja to neznam, ali mislim da nije...Rječ je o tvrtki koja se bavi turizmom koji bi trebao puniti državnu blagajnu...

 

Ana jeli Vam uzeo 50% prekovremenih ili je samo prijetio?

To ću vidjeti sada na plaći..., za koji dan...

Cigo u svakom slučaju hvala Vam!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija