Jump to content

istražno ročište


kubus

Preporučene objave

Molim da mi netko objasni što je to istražno ročište i sve o njemu?

Da malo pojasnim protiv mene se vodi jedan postupak kod kojeg još nije podignuta optužnica i svjedoci su svi ispitani s time da mi je danas javio odvjetnik da je dobio poziv za ISTRAŽNO ROČIŠTE na kojem on ako se ne odazove tome pozivu istražno ročište će se isto održati bez njega a meni poziv za to ročište nije stigao .Sad me zanima što se tu može dogodit zašto mene nisu pozvali i što se na tom istražnom ročištu događa?

Napominjem da optužnica nije podignuta i u pozivu nikakovo ispitivanje svjedoka nije navedeno samo je pisalo da se poziva moj odvjetnik na istražno ročište :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pareat je napisao:

Protiv vas se vodi istraga, koja ima svoja istražna ročišta. O rezultatima istrage ovisi da li će državno odvjetništvo podići optužnicu ili ne. To nije klasična glavna rasprava gdje se svjedoci ispituju uz vašu prisutnost, već svjedoke i vas istražni sudac ispituje zasebno.

 

 

To sam tako i ja promislio ali zašto nije zvao i mene nego samo moga odvjetnika???

 

Koliko može biti istražnih ročišta?

I još jedno pitanje ako bi kojim slučajem na tom istražnom ročištu istražni sudac zaključio da nema ili ima osnove za podizanje optužnice kad to on obznani odma na ročištu ili kasnije :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija