Jump to content

Poslodavac muljator


ojim

Preporučene objave

Radi se o poslodavcu koji je vlasnik većeg broja špeceraj dućana, u kojima izrabljuje trgovkinje već godinama.Čula sam sve najružnije o njemu,ali budući da mi izbor baš i nije bio prevelik,probala sam i ja karijeru kod njega, kao poslovođa.

Dogovorili smo plaću od 3800 kn netto.Na ugovoru nije ispisao iznos plaće, a primorao nas je sve unaprijed da potpišemo Sporazumni raskid Ugovora o radu, kako bi unaprijed priznale

da smo krive,bez obzira kakav bi ishod na kraju bio.Prvo nas je bilo u trgovini 6,za 15 dana 5, a za mjesec dana samo4.Što znači da se poslovođa pretvorila u blaganicu,pekaricu,skladištarku,sve samo ne ono za što je potpisala Ugovor.Prva plaća-ŠOK.1800kn?Mislila sam neki zez, kad ono živa istina.Nakon pobune još dobijam 500 kn na ruke i to je to.Povisila sam mu promet,papiri svi na vrijeme.On uživa

a ja se pobunila.Tražim da vrati trgovkinju ili ja odlazim.Obečaje da ću dobiti čovjeka ali ne u siječnju.

Nenajavljeno daje inventuru,sutradan odlazim na razgovor gdje

mi daje na znanje budući da ja nisam zadovoljna uvjetima, a boljeg posla za mene nema,da je najbolje da se raziđemo.Meni je to zaista odgovaralo jer taj pritisak više nebi mogla izdržati.Gazda mi napominje da mi inventura štima i a odlazim.

Za tri dana zovu me bivše kolegice ljute da su im poturili inventurni manjak od 4000 kn.i svakoj dale na potpis 700kn koji će im biti skinut sa plaće.Ja tek tebam otići po knjižicu i o tome me nitko nije obavijestio.Može li se netko sa tobom samo tako poigravati i tako namještati igru? Radile smo svaki dan i nedjeljom, a morala sam nam pisati kao da smo 1 dan slobodne(samo ne znam tko bi onda radio kad smo

bile samo dvije u smjeni).Kako je jak regionalni igrač nisam sigurna da nije povezan sa inspektoratom. Ne znam mogu li mu išta dokazati, jer sigurna sam da to nije naš manjak, a prošlu obrađenu inventuru kod preuzimanja dućana nisam

dobila na uvid nikada jer je nestalo papira kod ispisa.

Što mi je činiti?Ima li tko kakav savjet? :misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija