Jump to content

- propisi o trgovačkom obrtu iz 1992.


naiva

Preporučene objave

Molim ako netko zna: da li je 1992. godine za otvaranje trgovačkog obrta u vlastitoj kući trebalo uz ostalu papirologiju priložiti i vlasnički list?

 

Već danima guglam po internetu, tražeči tada važeće propise, ali uzalud, a u Gradskoj službi za gospodarstvo su bili neodređeni: "jedno vrijeme je trebalo, pa onda nije, sada opet treba", a meni treba točan podatak, jer bi mi to veoma pomoglo u jednom sudskom sporu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naiva je napisao:

Molim ako netko zna: da li je 1992. godine za otvaranje trgovačkog obrta u vlastitoj kući trebalo uz ostalu papirologiju priložiti i vlasnički list?

 

Već danima guglam po internetu, tražeči tada važeće propise, ali uzalud, a u Gradskoj službi za gospodarstvo su bili neodređeni: "jedno vrijeme je trebalo, pa onda nije, sada opet treba", a meni treba točan podatak, jer bi mi to veoma pomoglo u jednom sudskom sporu.

 

 

Ovisi ako je osoba koja je otvarala obrt za djelatnost koja je zahtjevala MTU onda da i ako nije recimo imala ugovor o najmu ili nije bila prijavljena na toj adresi (inače jako šturo pitanje) ili je jednostavno to dostavila, i naravno 1997-e jo stupio na snagu zakon o vlasništvu tako da odgovor na vaš post nemože biti izgledan........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispričavam se na šturom objašnjenju.

 

Obrt je otvoren 1992. g. za trgovinu na malo kozmetičkim i toaletnim proizvodima.

Vlasnica obrta bila je prijavljena na toj adresi.

 

Nisam mogla naći koji su propisi za obrt bili tada važeći, tek sam našla da je Zakon o obrtu donešen 1993., a to je bilo nakon otvaranja obrta)

 

Mene zanima da li je tada trebala predočiti vlasnički list, jer bi to bio dokaz da je znala tko su sve vlasnici nekretnine u kojoj otvara obrt, a time i da je nepošteni posjednik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naiva je napisao:

Ispričavam se na šturom objašnjenju.

 

Obrt je otvoren 1992. g. za trgovinu na malo kozmetičkim i toaletnim proizvodima.

Vlasnica obrta bila je prijavljena na toj adresi.

 

Nisam mogla naći koji su propisi za obrt bili tada važeći, tek sam našla da je Zakon o obrtu donešen 1993., a to je bilo nakon otvaranja obrta)

 

Mene zanima da li je tada trebala predočiti vlasnički list, jer bi to bio dokaz da je znala tko su sve vlasnici nekretnine u kojoj otvara obrt, a time i da je nepošteni posjednik.

 

Zakon o obrtu počeo se provoditi 1994-e godine.

do tada je vrijedio Zakon o samostalnom obavljanju privrednih djelatnosti osobnim radom, U Zakonu o osobnom radu u zanatstvu i zanatskim zadrugama prestali su vrijediti određeni članci a 1995 i ostalo.

i tada se to vršilo na općini po mjestu prebivališta upisom u registar radnji. (govorim za grad Zagreb naravno)

 

ako je vlasnica radnje a ne obrta (jer tad nije ni postojao) bla prijavljena na toj adresi nije trebala dostaviti dokaz o vlasništvu, čak ni ako je recimo radila zadnje usklađenje 1999-2000-e

 

naravno opet zbog šturih informacija koje ste dali nemogu vam reći detaljnjije jer se određene djelatnosti nisu mogle obavljati u stanu (navodite da je osoba bila prijavljena na toj adresi) tada privredne djelatnosti a koje su pak bile vezan na drugi pravilnik.

 

a ako osoba do danas radi putem tog obrta vi morate na općini zatražiti iz arhiva prvotno rješenje što ćete naći samo u toj Općini ne u sadašnjem uredu za gospodarstvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radnja je bila u Sisačko-moslavačkoj županiji. Prestala je raditi.

Vlasnica radnje je bila prijavljena na toj adresi, jer se radi o kući sa 2 stana (po 1 stan na svakom katu) i s 2 poslovna prostora u prizemlju. Ona je inače suvlasnica četvrtine dijela nekretnine i stanuje u stanu na 2. katu. Otvaranjem obrta u jednom od poslovnih prostora u prizemlju koristila je više od polovine cijele nekretnine.

 

Hvala na savjetu, otići ću u Općinu vidjeti je li bio priložen vlasnički list.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija